Sağlıklı Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler!

Güzellik ve ya bakım konularında bilgiler bulmak için başvurabileceğiniz dergiler ile pek çok kadın portalı pratik önerileriyle kadınlara yol göstermekte ve uygulayabilecekleri yöntemler paylaşılmaktadır. Bu detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Yüzünüz için doğru sabunu seçmelisiniz

Sağlıklı bir cilde sahip olmak isterseniz, yüzünüzü nasıl bir sabunla yıkmanız gerektiğine önem veriniz.  Yüzünüzü sabunla yıkayacaksanız da cildinizin tahriş olmaması için Ph değeri cildinize uygun olacak nemlendiricili, yüksek oranda esans ve kimyasal madde içermeyen sabunları tercih ediniz. Yüzünüzü yıkamak için kullanacağınız sabunun Ph değeri 5.0 ile 5.6 arasında olup nemlendiricili ve kokusuz olması gerekir.sağlıklı cilt, cilt sağlığı, sağlıklı cilt için

Yüzünüzle oynamamalı ve sivilcelerinizi sıkmamalısınız!

Çevreden aldığımız alerjen maddelerin ele bulaşması ve ya o elimizi yüzümüze götürmemiz yüzde birtakım kızarıklıklar, sivilce veya benzeri lekeler oluşmasına davetiye çıkarmaktadır. Büyüteçli aynalara bakmamanızda faydası bulunuyor, çünkü bu aynalar ile cildinizde oluşan sivilce ile siyah nokta gibi izlerin farkına varıp onlarla oynayabilirsiniz. Sivilce ve ya siyah noktalarınızı sıkarak bunların yayılmasına yada yüzünüzde kalıcı izler bırakmasına sebep olabilir.

Evde yapacağınız cilt bakımını ihmal etmeyiniz!

Yüz bakımında en önem verilmesi gereken adım cilt temizliği gerektirir. Bunun için cilt tipine uygun yüz bakım ürünleri kullanmanız gerekmektedir. Sabah ve ya akşam olmak üzere günde iki kere cildi temizlemeniz cilt sağlığınız açısından oldukça önemlidir.  Cilt tipinize uygun olacak ürünlerle temizleme işlemi yaptıktan sonra uygun bir tonikle cilt toksik maddelerden ve ya makyaj kalıntılarından arındırmanız gerekmektedir.

Ara sıra profesyonel cilt bakımı yaptırmalısınız!

Evde yapılacak cilt bakımının dışında belirli aralıklarla profesyonel cilt bakımı yaptırılması çok daha güzel bir cilde sahip olmanızda etkilisi olacaktır. Profesyonel cilt bakımı için ise, cilt bakım ürünleri yardımıyla ve ya çeşitli cihazlar kullanılarak yapılmaktadır.

Cildin yaşlanmasını geciktirmek için önlem alınız!

Sağlıklı bir cilt istiyorsanız sigaradan uzak durmalısınız. Sigara cildin baş düşmanlarından birisidir ve ciltteki yaşlanmayı hızlandıran sebepler arasında yerini alıyor. Bu nedenle sigaradan uzaklaşmak, cildin tazeliğinin ve ya diriliğinin korunmasında, yaşlanmanın geciktirilmesinde oldukça önemli bir önlem taşımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir