saç kırıklarına çözüm, saç kırıklarından kurtulma, bitkisel çözümler ile saç kırıklarından kurtulma

Saç Kırıklarına Bitkisel Çözümler

Saç kırıklarının oluşumunu önlemek için saçlar doğal şekilde kullanılması gerekir. Yoğun boya kullanımından kaçınılmalı, maşa, sürekli fön, düzleştirme gibi kullanımlar en aza indirilmesi gerekir. Saçlara bu etkiyi veren aletler saçların kurumasına ve nemini kaybetmesine neden olur. Aynı şekilde, çok fazla kimyasal içeren şampuanlar, saç bakım kremleri, spreyler ile jöleler de saça zarar veriyor. Kulağa saçma gelse de, saçları çok sık taramak da saçların kırılmasına sebep olan etkenlerin başında gelmektedir. Bunların haricinde, saçların sert biçimde havluyla kurulanması de kötü etkiye sebep oluyor. Saçlar havluyla su yavaş yavaş emilecek şekilde ve nazikçe kurulanmalısınız. Ayrıca, metal saç tokaları, sıkı lastikler, sivri dişlere sahip tokalar, sürekli topuz yapılması, saçların çok sıkı toplanması gibi durumlar da saçları kırarak dökülmesine sebep olur. En basit ihtimalle ise sağlığını yitirmesine ve hırpalanmasına yol açıyor.saç kırıklarına çözüm, saç kırıklarından kurtulma, bitkisel çözümler ile saç kırıklarından kurtulma

Ballı Maske: Saç kırıklarını onaran bu maske için aşağıdaki malzemeler hazırlanır ve birbirine karıştırılmalıdır.

  • 4 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 adet yumurta sarısı
  • 1 tatlı kaşığı balı

Malzemeler bir kap içerisinde iyice karıştırıldıktan sonra, saçlar tutam tutam ayrılır sonrasında ve kırık bölgelerle karışım sürülmesi gerekir. Maske tüm saça uygulandıktan sonra, saçlar bir bone veya streç film yardımıyla sarınız. 45 dakika kadar bekleyiniz. Ardından şampuanla yıkanır ve su ile arıtılmaktadır. Bu kürü haftada 1 kez uygulayınız.

Avokadolu Maske: Saç kırıklarını onaran bu maske için aşağıdaki malzemeler hazırlanarak birbirine karıştırılmalıdır.

  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı badem yağı
  • 2 yemek kaşığı avokado yağı

Malzemeler bir kap içinde iyice karıştırıldıktan sonra ocakta hafif bir ısıda ısıtınız. Ardından, saç dipleri de dahil edilerek tüm saça uygulayın. Daha sonrasında, saçlar bir havluyla sarılarak bekletiniz. Bu maske en az 6 saat boyunca saçta beklemesi gerekir. Bu anlamda, eğer gece uyumadan önce uygulanırsa daha mantıklı olur. Sabah uyanıldığında saçlar bol şampuanla yıkanır ve sonrasından da durulanması gerekiyor. Bu karışım, saçların kendini yenilemesini hızlandıracağı gibi saçların kırılmasını engeller. Aynı zamanda saçların yumuşamasını sağlayarak hacim kazanmasına da yardımcı olur. Maske haftada 1 kez yinelenerek uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir