paten yapmanın yararları, buz pateni yararları, buz pateninin faydaları

Paten Ne Kadar Etkili Bir Spor?

Tüm yaş gruplarının ilgisini çeken buz pateni, doğru kullanıldığında oldukça etkili bir egzersiz şeklidir. Buz pateni size zevk verecek bir egzersizdir – adrenalin ve heyecan tutkunlarının vazgeçemeyeceği aktivitelerden biridir. Henüz buz pateni denemediyseniz, çok şey kaçırdığınızı varsayalım. Buz pateni, vücudunuzdaki tüm kasları çalıştıran sporu eğlenceye dönüştürmenin en etkili yollarından biridir. Aerobik egzersizin bir parçası olan buz pateni de kalori yakmaya yardımcı olur. Vücut yağının yakılmasını hızlandıran ve daha kısa sürede daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olan paten, hızlı kilo vermek isteyenlerin yanı sıra formda kalmak isteyenler için de harika bir alternatif. Tekerlekli patenlerde açık havada ve temiz havada buz pateni yaparken, buz patenini tercih edenler özel buz pateni alanlarını kullanmalıdır. Paten kaymak istiyorsan spor salonuna ihtiyacın yok. Uygun güvenlik şartlarına bağlı olarak paten istediğiniz her yerde yapılabilir.paten yapmanın yararları, buz pateni yararları, buz pateninin faydaları

Buz pateni için neye ihtiyacınız var?

Kullanım amacınıza ve tarzınıza uygun buz pateni ve koruyucu ekipman,

Hareket kabiliyetinizi kısıtlamayan sportif tayt veya şort modelleri,

Mevsime göre tercih edebileceğiniz özel ter buharlaştırma teknolojisine sahip rüzgarlık veya sweatshirt modelleri,

Kolaylıkla yanınızda taşıyabileceğiniz kaliteli bir suluk.

Paten yaparken kaç kalori yakılır?

Kilo vermek istiyorsanız ve spor salonlarında fitness yapmaktan sıkıldıysanız paten kaymak sizin için eşsiz bir seçenek olacaktır. Düzenli olarak paten yapan kişiler kolayca kilo verebilirler. Amerikan Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından yapılan bir araştırma sonucunda; Ortalama bir sürat patencisi saatte 420 ila 622 kalori tüketir.

En az 420 kalori yaktığınızı varsayalım, ancak bu kişisel vücut kompozisyonunuza ve kullandığınız paten türüne göre değişebilir. Çünkü bu oldukça iyi bir rakam. Koşma, ip atlama, dans etme ve yürüme gibi diğer aktivitelere kıyasla buz pateni aynı sürede çok daha fazla kalori yakar.

Bu durumda buz pateni; Kolayca kilo verebilir ve formda kalabilirsiniz. Üstelik spor yapmaktan daha çok keyif alacağınızın garantisini veriyoruz. Düzenli buz pateni, vücut yağının yakılmasını hızlandıracaktır; Sağlıklı ve fit görünebileceksiniz.

Buz pateninin faydaları nelerdir?

Tüm kaslar için çalışır… Kaslarınızın güçlü olmasını ve gelişmesini istiyorsanız düzenli olarak paten yaparak hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Vücudunuzdaki hemen hemen tüm kasları çalıştırabileceğiniz bu aktivite, bacak kaslarınız için de aktif egzersiz yaparak daha fazla kalori ve yağ yakmanızı sağlayacaktır.

Dengenizi sağlar… Vücudunuzun dik durduğunu ve varsa duruş bozukluklarının, vücudunuzun dengesini geliştirmenize yardımcı olan etkili bir spor olan buz pateni ile düzeltildiğini fark edeceksiniz. Yuvarlanırken dik durmalı ve dizleriniz hafif bükülü olmalıdır. Tam dengeyi sağlamak için kol ve bacakların koordinasyonuna dikkat edilmelidir.

Yüksek Kalori Yakma… Kayakın hızlı kalori yakmanızı sağlayan en etkili sonuçlarından biri, kilonuzu kontrol etmenize yardımcı olmasıdır. Düzenli patenle yağ yakar ve önemli miktarda kalori yakarsınız.

Psikolojik rahatlama… Kaç yaşında olursanız olun, bir yerlerde her zaman stres vardır. Kayarken, kendinizde zihinsel bir rahatlama fark edecek ve bir kuş gibi özgür hissedeceksiniz. Bir yandan stresten kurtulacak, diğer yandan forma gireceksiniz.

İletişim kurar… Buz pateni yaparak, çeşitli aktivitelere ve skateparklara katılarak sizin gibi diğer spor ve adrenalin tutkunlarıyla tanışma fırsatı bulacaksınız. Ayrıca artistik patinaj tutkunu olan kişilerle bağlantı kurarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir