bebek şekeri, örme bebek şekeri, bebek şekeri yapımı

Örgüden Bebek Şekeri Yapımı

Anne adayları, henüz bebekleri dünyaya gelmeden çok önce, birçok şey için heyecan duymaya başlar. Aylar önce kıyafetleri hazırlar, oyuncaklar alırlar. Hatta bebeklerinin dünyaya gelmesinden aylar önce odaları bile eksiksiz olarak hazırlanır.bebek şekeri, örme bebek şekeri, bebek şekeri yapımıHayata gelmesini dört gözle bekledikleri bebekleri için her şeyin en iyisini, en güzelini yapmaya çalışan anne adayları, bazen de kendi elleriyle onlar için bir şeyler yapmak isterler. Çünkü anne olacaklardır ve evlatları onlardan bir parçadır. Bu yüzden ne yaparlarsa yapsınlar hep bir telaş içinde eksik bir şeyler olduğunu düşünürler. Tabii ki tüm bu telaş ile hazırlıklar tamamlanmaya çalışıldıkça işin maddi boyutu tamamen göz ardı edilir.

Ülkemizde gelenekselleşmiş olan ve yeni doğan bebekler için yapılan bebek mevlütlerinde, konuklara çeşitli şekillerde, süslü bebek şekerleri dağıtılır. Bu şekerler halihazırda yapılan onca masraftan sonra aile bütçesine ek bir külfet getirebilir. İşte tam bu noktada devreye el emeği girerek anneleri daha az masrafla daha güzel şekerlere kavuşturabilir.

Anneler bebekleri için yapacakları bebek mevlüdünde konuklarına sunacakları bebek şekerlerine çok para harcamadan sahip olmak istiyorlarsa, bunun için çok güzel ve aynı zamanda çok pratik bir şekilde yapabilecekleri bir fikir bulunmaktadır. Her annenin kolayca yapabileceği örgüden bebek şekeri patikleri hem harika görünümleriyle hem de ucuz bir seçenek olması sebebiyle bebekler için yapılacak mevlütlerde, konuklara sunulabilinecek en ideal hediyelerdendir.

Bu patikler, bebekler için örülen çok daha miniklerdir. Bu fikir, çok sempatik ve konuklar tarafından çok beğenilecektir. Patiklerin üzerine yıldız pullar, nazar boncukları ya da kurdeleler işlenerek daha da güzelleştirilebilinir. Pullu, simli tüllere şekerler yerleştirip, ardından da bunlar minik patiklerin içine yerleştirilebilinir. Bu patikler bebeğe ve konuklara, hem masrafsız hem de el emeğiyle yapılan çok şirin hatıralardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir