marka değeri nedir, marka değeri nasıl yaratılır, marka değeri neden önemli

Marka Değeri Neden Önemlidir?

Kullandığınız her platformda marka imajınızı tutarlı tutmanız önemlidir ve web sitenizi de içeriyor. Eğer bir gelinlik şirketi iseniz, büyük ihtimalle web sitenizi çok hassas ve saf yapmak isteyeceksiniz; buna karşın hayatta kalma kiti ile ilgilenen bir şirket iseniz, o zaman çok açık hava ve erkeksi bir şey iletmek isteyeceksiniz. Açıkçası, bu, pazarlamacılığı kimin yaptığına bağlıdır, bu nedenle kendinize markanızı nasıl iletmek istediğinizi ve e-Ticaret web siteniz aracılığıyla hangi mesajı tasvir etmek istediğinizi kendinize sorun.marka değeri nedir, marka değeri nasıl yaratılır, marka değeri neden önemliRenk Paletinin Önemi

Renk paleti önceki noktadan yola çıkarak markanıza ve e-ticaret web sitenize gelince çok önemlidir. Markanız için zaten renk seçtiyseniz, yani logonuzu tasarlarken web sitenizin renk paletini seçerken bu renkleri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olmanız gerekir. Ücretsiz renk seçmek her zaman iyi bir fikirdir. Logonuzda blues varsa, birbirlerine iltifat için daha soğuk renkler seçmeniz iyi olur. Tabii ki, bu sizin markanıza bağlı, eğer bir çocuk şirketi iseniz o zaman parlak renkler için gidip portakal ve mavi gibi zıt renkler seçeceksiniz. Birbirleriyle iyi çalışan renkleri seçmenin yanı sıra, bazı renklerin farklı anlamlar gösterebileceğini bilmelisiniz. Renk Teorisi olarak bilinebilen şey budur. Aşağıda her rengin ne ifade ettiğini görüyorsunuz

Yeşil: Yeni, ahenk veya zenginlik anlamına gelen pozitif bir renk. Sindirimi kolay bir renk

Sarı: Sevinç, mutluluk ve bir dikkat kapmak için kullanılabilecek parlak bir renk,

Portakal: Dikkat toplayıp eylemler için kullanılabilecek harika cesur bir renk. Aşırı kullanılırsa agresif olabilir.

Kırmızı: Güç, enerji veya tutkuyu temsil edebilen koyu renk

Mor: Telif hakkı ile ilişkili olarak güç ve lüksü sembolize edebilir

Mavi: Profesyonel hizmet web siteleri için yaygın olarak kullanılan renk. Sakinleştirici ve temiz olabilir

Beyaz: Temizlik ve masumiyet hissi yaratan güçlü bir renk. Minimalist web siteleri için barışçıllık belirttiği için kullanılır.

Siyah: Lüks ve münhasırlıkla ilişkili olan bir diğer güçlü renk. Genellikle highend markalar için kullanılır ve şık bir görüntü yaratır.

Toplulukta Öne Çıkın

Birçok şirket için ana hedeflerden biri, rekabetten üstün olduklarından emin olmaktır ve e-Ticaret mağazanızdan farklı değildir. Her ne kadar mağazanın düzenini zaten orada olan şeylere göre tutmak iyi olsa da, göze çarpan unsurların, eğlenceli bir renk şemasının, patlama logosunun veya serin animasyonların olabileceğinden emin olun. Ne seçerseniz seçin, müşterileri sizi hatırlatacak bir şeyler deneyin ve ekleyin. Bir e-ticaret web sitesini tasarlarken, hedef kitleniz için web sitenizi kullanacak ve öğeleri satın alacak kişiler olarak tasarlamayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir