kış ayında cilt bakımı, cilt bakımı yapımı, cilt bakımı nasıl yapılır

Kış Aylarında Cildinize Önem Verin

Bu soğuk havalarda cildimizin nem ihtiyacı artar. Bu nedenle cildinize en az haftada bir kez cilt maskesi uygulamamız gerekir. Bu maskeler cildimize gerekli olan nemi sağlarken aynı zamanda cildimize gereken bakımı yapar.kış ayında cilt bakımı, cilt bakımı yapımı, cilt bakımı nasıl yapılır

Cildinize nem verecek ve evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu maskeyi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. 1 yumurtanın sarısının içine, 1 kaşık bal, 1 kaşık zeytinyağı ve 5-6 damla limon suyunu karıştırıp cildinize sürüp 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayarak maskenizi çıkartabilirsiniz. Bu maske cildinizi nemlendirdiği gibi siyah nokta oluşumunu da engellemektedir.

Eğer cildiniz yağlı ve sivilceliyse 3 yemek kaşığı keten tohumu ve 1 yemek kaşığı papatya çayı yardımıyla maskenizi kolayca hazırlayabilirsiniz. Bu iki malzemeyi karıştırdığınızda püre şeklinde bir maske elde edeceksiniz. Bu karışımı mutlaka cildiniz temizken uygulamanız gerekir. Maskeyi her zaman ki gibi 15-20 dakika cildinizde bekletmeniz yeterli.

Özellikle kuru ciltlere nem veren maskenin tarifi ise şöyle: yarım avokadoyu yine bir yumurtanın sarısı ile karıştırıp 15 damla limon suyu karıştırıp bulamaç haline getirdikten sonra temiz cildimize sürüp 15- 20 dakika bekletip cildimiz ılık suyla yıkayarak maskemizi çıkartabiliriz.

Hassas ciltleri de unutmadık. Bu maske için bir muz ve 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırıyoruz. Bu karışımın içine bir kaşık bal ve bir yemek kaşığı kaymak ilave ediyoruz. Ve yine cildimiz temizken bu maskeyi sürüp 15-20 dakika beklettikten sonra duruluyoruz.

Antiaging Bakım Nedir?

Kış geldi mi cildimizde kuruluk, nem kaybı, renk değişikliği gibi sorunlar yaşarız. Bir çoğumuz bunu mevsimsel etkenlerden olduğunu düşünür. Hatta nemlendirici, cilt toniği, kremler vs kullanarak aslında  cilt sorunlarımızı geçiştiririz. Özellikle  30 yaşından  sonra ciltte oluşan Kollegen kaybı cildin canlılığını yitirmesinin yanı sıra ciltte erken kırışmaya bile neden olabilir. Size fazla maliyet getirmeyen hiç değilse senede 1 kez yapılması gereken Antiaging Bakım nedir , etkileri nelerdir, Anti-Aging Uygulamasının Amacı, Antiaging Programlarında Hedefler Neler Olmalıdır? Gibi konularda bilgi  vermeye çalışacağım.

Anti-Aging Nedir?

Yaşlanmanın ilk belirtisi olarak ortaya çıkan cilt gevşemesi vb durumlarda yaşlılık sürecini yavaşlatmak için yapılan işlemlere Anti-Aging adı verilir. Anti aging bakım cildin kaybettiği elastikiyet cildin gerilme özelliğini Kollegen ve eletsin içeren maskeler ile cilde yeniden kazandırılması ve ciltte oluşmuş veya oluşması muhtemel kırışıklıkları gidermeye yönelik yapılan bakımdır.

Anti Aging Etkileri

Hücresel enerjiyi aktifleştirir.

Ciltteki kırışık görünümü azaltır.

Ciltteki nem oranını arttırır.

Hücrelerin yenilenmesini hızlandırır

Anti-Aging

Sözcük anlamı yaşlılığa karsı demektir. Anti- Aging yaşlanma sürecinin geciktirilmesi için uygulanan tedavilerin tümünü kapsar. Yaşlanmayı önlemek pek mümkün olmasa da geciktirilmesi mümkündür. Anti Aging Programı İle hastalıkların oluşumu azaltılarak, kadın erkek farketmeden sağlıklı ve daha kaliteli bir ​​yaşam sürmeyi  sağlanmaktadır.

Anti-Aging Uygulamasının Amacı

* Cilt hücreleri yenilemek

* Hormonsal düzensizlikleri dengelemek

* Cilt Hastalıklarına karsı erken önlem almak

Antiaging programları Genel Bilgi

Antiaging programlarında istenen hedefe ulaşmak için   muayeneler, testler, hormon seviyeleri ve hücresel yaşlanmayı ölçen özel tetkikler yapılmaktadır. Elde edilen test ve muayene sonuçlarına göre, Antiaging programı uygulamasına geçilmelidir .Anti Aging programları sadece ciltte uygulanmasının yanı sıra farklı amaçlarla uygulanır.

Antiaging Programları Uygulanmasındaki Temel Amaçlar

Kemiklerde kalsiyum kaybını azaltmak

Cildin kaybettiği elastikiyeti yeniden kazanmasını sağlamak

Kişinin gençlik enerjisini yeniden kazanması

Sağlıklı bir cinsel yaşam için kişin enerjisini arttırmak

Kilo vermek ve kişiye sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak

Vücuttaki yağ oranını azaltmak ve yağ oluşumunu önlemek

Hafızayı güçlendirmek

Bağışıklık sistemini güçlenmesini sağlamak gibi başlıklar altında sıralayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir