kartvizit bastırma, kartvizit nasıl basılır, kartvizit faydaları

Kartvizit Bastırmak ve Faydaları

Yıllar önce çok kullanışlı olan kartvizitler günümüzde hale kullanılmaktadır. Bunun temel nedeni herkesin teknolojiye tam adapte olmamış olması diyebiliriz. Tabii kartvizit bastırıp saha sola dağıtmayı hala prestijli görenler de var. Evet bir yere kadar kartvizit prestej sağlar. Birine yaz telefon numaramı veriyorum demek ile size bir kartvizitimi vereyim demek arasında elbette fark var. Bana soracak olsanız kartvizit bastırmak şuan çok da gerekli değil. Siz benim gibi düşünmüyorsanız ve kartvizit bastırmak gibi bir niyeriniz varsa yazımı okumaya devam edebilirsiniz. Kartvizit bastırırken dikkat etmeniz gerekenleri ve tasarım aşamasını ele aldığım yazıma aşağıdan devam edebilirsiniz.kartvizit bastırma, kartvizit nasıl basılır, kartvizit faydaları

Tasarım Nasıl Olmalı?

Kartvizit tasarımları ne çok sade ne de çok karmaşık olmalıdır. Standart bir kartvizitte ilgili kişinin ismi, telefon numarası, iş adresi, mail adresi olmalıdır. Bunlara ek olarak sosyal medya hesaplarını da kartvizitte belirtmeyi düşünebilirsiniz. Elbette bir de tabii şirkete veya şahsa ait logo kartvizit üzerinde yer almalıdır. Tasarımda kullanılan renkler arasında uyum sağlanmalıdır. Mor zemin üstüne kırmızı yazı yazarsanız hem göze hitap etmez hem de bilgi edinecek kişinin hakkınızda farklı yorumlarda bulunmasına sebep olabilir. Yazı fontu seçiminde de okunaklı, estetik duruşu olan fontlar tercih edilmelidir.

Baskı Nasıl Olmalı?

İsterseniz tek yüze isterseniz de kartvizitin her iki yüzüne de baskı yaptırabilirsiniz. Her iki yüze de baskı yaptırmak daha kaliteli ve prestijli görünmeyi sağlar. Kartvizin bir yüzünde şirket iletişim bilgileri ve logo, diğer yüzünde sadece logo olabileceği gibi bir yüzde şirket bilgileri diğer yüzde ilgili kişinin şahsi iletişim bilgileri de yer alabilir. Şahsi bilgilerden kasıt iş telefonu, iş maili vb. gibidir. Kabartmalı baskı, selefonlu baskı vb. gibi birçok farklı baskı türü bulunmaktadır. Bütçenize ve zevkinize göre baskıya karar verebilirsiniz.

Kesim Nasıl Olmalı?

Kartvitinizi standart boyutlar ve standart dikdörtgen şeklinde kestirebileceğiniz gibi özel tasarım ve boyutlu olacak şekilde de kestirebilirsiniz. Tabii standart kartvizite göre bu biraz daha maliyetli olacaktır ama farkınızı yansıtacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir