kantaron yağının faydaları, kantaron yağı nelere iyi gelir, kantaron yağı ve faydaları

KANTARON YAĞININ FAYDALARI

Kantaron yağı gerek oral yollarla tüketilebilen yağ türleri arasında gerekse de cilt bakımı gerçekleştirmek isteyen kadınlar için geniş imkanlar sunmaktadır. Fakat bu yazımızda biz biraz daha işin beslenme kısmına değinmeye karar aldık. Kantaron yağının faydaları nelerdir sorusuna cevap alabileceğiniz gibi, aynı zamanda bu yağı nasıl yapabileceğinizi de sizlere anlatacağız. Uğraşmak istemeyen kişiler ise aktarlara giderek hazır olarak yapılmış şişelerden bu yağı temin edebilirler. Kantaron yağının kullanımının temel olarak şu konularda tedavi edici ve ya önleyici etkisinin olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir:kantaron yağının faydaları, kantaron yağı nelere iyi gelir, kantaron yağı ve faydaları

Basur tedavisinde kullanım

Mide ve sindirim sistemini güçlendirme, rahatsızlıkları ortadan kaldırma

Yaraları iyileştirici etkiler

Ruhsal rahatsızlıklarda rahatlatıcı etki

Balgam söktürücü yapısı

Cilt sorunlarına karşı önleyici etki ve tedavi

Mikrop öldürme gücü ve antiseptik kullanımı

Saç güçlendirme ve parlatma etkisi

Genel olarak artan vücut direnci ve iyi işleyen metabolizma

Kanamalara engel olan yapı

Tabii ki yukarıdaki etkilere ulaşabilmek için kantaron yağını doğru bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yüzünde ve ya derisinde kullanacak olanlar çok ince bir tabaka olarak tenlerine sürmelide ve bir süre böyle durulanmalıdır. Fakat alerjik bir reaksiyon görüldüğünde ise bir an önce sürdüğünüz yeri yıkamalı ve gerekiyorsa doktora görününüz. Bazı kişilerde kantaron yağı alerjisi bulunabilir ve böyle bir durumda tüketmemek gerekmektedir. Saçlar için de saç diplerine yapılacak yarım saatlik bir kantaron yağı masajı yeterli olur. Özellikle dahilen almak isteyenler kantaron çiçeğini aldıktan sonra onu ezebilir ve daha sonra çay gibi demleyerek tüketilmektedir. Dilerseniz de ezdiğiniz çiçekleri üç katı kadar bal ile karıştırarak tüketebilirsiniz fakat bunu çok abartmayın ve bir iki tatlı kaşığından fazla tüketmeyiniz.

Kantaron yağını yapmak için öncelikle çiçeklerini almalısınız ve yarım litrelik bir kavanoza koymalısınız. Bunun ardından üzerini geçecek şekilde zeytinyağı koyduğumuz kavanozumuzun ağzına tülbent gerin. Beş gün boyunca güneşte beklettiğimiz yağımızın artık tülbentini alabilir ve kapağını kapatınız. Bu aşamadan sonra kavanozumuzu 45 gün boyunca sadece sabahları güneş alacak bir yere bırakıyoruz ve arada bir karıştırmalısınız. Karışım 45 günün sonunda kırmızı hale gelecek ve bir tülbent kullanarak tüm kavanozu süzün. Akan karışımı başka bir kaba almalısınız. Yağımızı koyu ve özellikle güneş almayan bir yerde saklanırsa 2-3 yıl boyunca sizleri idare edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir