göğsü dikleştirme yöntemi, göğsü nasıl dikleşir, göğüs dikleştirme ameliyatı yapımı

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı

Mastopeksi olarak da bilinen göğüs dikleştirme ameliyatı göğsünüzde ki fazlalıkları alarak daha sıkılaşmasını ve dikleştirilmesini sağlayan estetik türüdür. Göğüs Dikleştirme Ameliyatı göğüs küçültme ve büyütme ameliyatlarına da benzemektedir. Yapılan teknik bakımından benzerlikleri olduğu için estetik cerrahlar alanlarında kendileri geliştirmişlerdir.göğsü dikleştirme yöntemi, göğsü nasıl dikleşir, göğüs dikleştirme ameliyatı yapımı

Kadınların göğüsleri zaman içinde eski görünümlerini kaybeder ve sarkık bir hal almaya başlar. Önüne geçilemeyen bu durum Göğüs Dikleştirme Estetiği sonrasında düzelebilmektedir. Göğüs sarkmasının en önemli nedenleri bebek emzirme, hamilelik, kilo değişimleri, yaşlanma ve yer çekimi gibi faktörlerdir. Yer çekimi aşağıya doğru olduğu için göğsünüz aşağıya doğru sarkar. Fakat aslında sizin göğsünüzün meme bezleri eski sıklığını kaybettiği için genişlemeye başlar ve sarkar. Bu sarkma yirmili yıllarda pek fazla yaşanmazken ileriki yaşlarda çoğunlukla görülmektedir. Bunun nedeni de aynıdır. Yaş ilerledikçe meme bezleri eski sıkılığını kaybetmesi.

Meme sarkmasının önüne geçebilmek için özellikle kilo dalgalanmalarından kaçınmanız gerekmektedir. Sürekli kilo alıp vermeler memenizin sarmasına neden olacaktır. Bunun dışında düzenli spor yaparsanız göğüs sarkmasını büyük ölçüde engellemiş de olacaksınızdır. Göğüs dikleştirme ameliyatı sizin göğsünüzü büyütmez ya da küçültmez. Eğer büyümesini veya küçülmesini istiyorsanız ameliyat seçenekleri arasında doktorunuz ile bunları da konuşabilirsiniz. İkisi aynı anda yapıla bileceği gibi sizin için iki sorunda ortadan kalkmış olacaktır. Göğüs dikleştirme ameliyatı tamamen sizin isteğinize göre yapılmaktadır. Başkalarının düşünceleri ve nasıl görünür konusundan ziyade sizin nasıl istediğiniz önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir