Gebe kalmama yolları, gebeliği önleme yolları, nasıl gebe kalınmaz

Gebe Kalmama Yöntemleri

Cinsel ilişkiye girdiğinizde gebe kalma aklınıza gelip keyfiniz kaçıyorsa yazımızı okuduktan sonra bir daha bu sorun ile karşı karşıya kalmayacaksınız. Yazımızda nasıl gebe kalmadan cinsel hayatınıza devam edebileceğinize dair bilgiler vereceğiz. Gebe kalmama yöntemlerini şu alt başlıklar ile ele alabiliriz.

Partnerinize Prezervatif Kullandırın

Erkekler genelde seks yaparken aldıkları hazzı azalttığı için prezervatif kullanımından kaçınırlar. Fakat hamile kalmak istemiyorsanız partnerinizin prezervatif kullanması iyi bir yöntemdir. Siz yine aynı zevki yaşarken eşiniz veya sevgiliniz biraz daha az zevk yaşayabilir ama bebek riskini en aza indirebilirsiniz. Burada iş tamamen sizde bitiyor. Partnerinizi ikna etmeniz ve prezervatif kullandırmanız sizin becerinize ve nazınızın geçmesine bağlı.

Siz kadın prezervatifi kullanabilirsiniz

Eğer partnerinizi prezervatif kullanmaya ikna edemediyseniz siz prezervatif takabilirsiniz. Gerçi partneriniz için değişen pek bir şey olmayacaktır. Sonuçta vajinanıza prezervatif taktığınız için yine partneriniz prezervatif takmış gibi bir şey olacak. Gebe kalmak istemiyorsanız ya siz ya da partneriniz bu ürünleri ne yazık ki kullanmak zorunda kalacak.Gebe kalmama yolları, gebeliği önleme yolları, nasıl gebe kalınmazErtesi Gün Hapı Kullanabilirsiniz

Gebe kalmak istemeyen bayanlar için üretilen ve doğum kontrol hapı olarak da bilinen ertesi gün haplarından alabilirsiniz. Bu haplar dişi bireyin yumurtalarını çatlatır ve böylece bebek oluşumu engellenir. Engellenen gebeliğin ilerleyen yıllarda sorun yaşatabileceğini aklınızdan çıkarmadan bu haplardan alabilirsiniz. Aşırı tüketimi sonucunda kısırlığa sebep olabilen doğum kontrol haplarını doktor gözetiminde almanızda fayda vardır.

Dışarı boşalmaya dikkat edebilirsiniz

Partneriniz ile cinsel ilişki öncesinde konulabilir ve boşalacağı zaman vajinanızdan çıkıp dışarı boşalmasını isteyebilirsiniz. Bu biraz riskli bir uygulamadır. Ancak prezervatif ve ertesi gün hapı kullanımına göre biraz daha iyidir. Hem seksten zevk alırsınız hem de kısırlık tehlikesi atlatmazsınız. Bu uygulamada en büyük görev partnerinize düşmektedir. Boşalma bazı erkeklerde birden meydana gelmektedir. Eğer partnerinizde böyle bir durum söz konusu ise diğer 3 seçenekten birine yönelebilirsiniz.

Son çare kürtaj olmalı

Kürtaj bir gebe kalmama yöntemi değil gebeliği sonlandırma yöntemidir. Eğer gerçekten dünyaya bir bebek getirmek istemiyorsanız kürtaja başvurabilirsiniz. Ancak unutmayın ki kürtaj katilliğin resmi halidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir