evlilik ve spor yapmak, spor yapmak evlilikle bağlantılı mı, evliyken spor yapmak

Evlilik Sporu Bitiriyor Mu?

Kesin bir cevap bulmak zor olsa da bu konuda Almanya’da yapılan araştırmalarla; Evli veya düzenli bir ilişki içinde olan kişilerin, bekarlara göre spora daha az zaman ayırdığı kanıtlanmıştır. Bu durumu genellemek tamamen doğru olmasa da evlilerin neden spora eskisi kadar vakit ayırmadığına dair genel görüşler var.

Özellikle evlilik sonrası artan sorumluluklar nedeniyle spora ayrılan zaman çeşitli nedenlerle azalmaya başlıyor. Çiftlerin birbirlerine çekici olma ya da birbirlerinin diyetini etkileme isteklerinin azalması kilo alımına yol açmaya başlar.evlilik ve spor yapmak, spor yapmak evlilikle bağlantılı mı, evliyken spor yapmak

İlişkinizde ne kadar istikrar olursa, spora o kadar az zaman ayırırsınız. Ancak eşinizle birlikte doğru beslenmeye ve egzersiz yapmaya başlarsanız; birlikte daha fazla zaman geçirmeye başlayacak ve sağlığınızı koruyarak yaşam kalitenizi artırabileceksiniz.

Partner ile yapılacak işler;

Eşli Egzersizler: Partnerinizle şınav denediniz mi? Bu ilk egzersiz olduğu için sadece kendi vücut ağırlığınızı arttırmanız gereken bir egzersizdir. Siz ve eşiniz, kafalarınız birlikte bir pozisyon almalısınız. Egzersiz sırasında size zor gelen durumlarda partnerinizden destek almak; Hem fiziksel hem de motivasyon açısından sizi yükseltecektir.

Eşleştirilmiş şınavlar: tekrarlayan şınavlar. Evet, kulağa biraz tuhaf gelebilir ama bunun kaslarınız için önemli bir egzersiz olduğu doğru. Erkek yerde şınav pozisyonundayken, kadın sırasıyla partnerinin bacaklarına ve sırtına yaslanarak şınav çeker.

İkiz bisiklet çalışması: Bu işi başarıyla yapabilmek için bir erkeğin biraz daha verimli ve güçlü olması gerekir. Özellikle karın ve üst bacak kaslarınızı çalıştıran bu egzersiz ile çok eğleneceksiniz. Erkek sırt üstü yatmalı ve kadın eşini desteklemek için birlikte bisiklet sürmeli.

Eşleştirilmiş koşu egzersizleri. Partnerinizle birlikte koşmak istemez misiniz? Birlikte koşmak, birlikte dinlenmek, birbirinizi motive etmek… Düzenli olarak koşarak ilişkilerinize renk kattığınızı göreceksiniz.

Paired Squats: Partnerinizi tekrar ayağa kaldırın ve squat yapın. Şimdi mekik işinde birbirinize destek olma sırası sizde. Elbette motivasyon önemli. Bu arada partnerinizi motive edecek sözler söyleyerek birlikte kilo verebilirsiniz.

Sağlıklı evlilik hayatı

Partnerinizi egzersiz yapmaya ve doğru beslenmeye ikna etmiş olabilirsiniz. Birlikte yapacağınız egzersizlerin yanı sıra genel olarak sporun hayatınıza katkısını hatırlatmak faydalı olacaktır.

Metabolizmanızı iyileştiren egzersizler, hastalıklarla savaşmanızı kolaylaştıracaktır.

Nefes teknikleri ile bu, egzersiz sırasında doğru nefes almanızı sağlarken düzgün nefes almanıza yardımcı olacaktır.

Daha fazla oksijen alan cildinizle uzun süre daha genç görünebilir, egzersiz ile kan dolaşımınız düzelir,

Düzenli egzersiz yapma alışkanlığı kazanmak, kalbinizin ve ciğerlerinizin daha iyi çalışmasına yardımcı olabilir.

Birlikte sağlıklı beslenme;

Evlendiniz ve partnerinizi spor yapmaya ikna ettiniz. Birlikte daha sağlıklı ve ince görünmenize yardımcı olmak için egzersizin yanı sıra dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konu da beslenmenizdir. Damak zevkinize uygun ortak noktaları keşfederek; Genel ve en önemlisi sağlıklı bir beslenme programı uygulamalısınız.

Özellikle her iki taraf da çalışırken hafta sonu yemek programınızı birlikte düzenleyebilir ve aile içinde görev dağılımı yapabilirsiniz. Böylece hafta içi eve geldiğinizde fazladan yemek yapmanıza gerek kalmaz, birlikte spor yapmak için zamanınız olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir