jack nicholson filmleri, jack nicholson filmleri neler, jack nicholson filmleri hangileri

En İyi Jack Nicholson Filmleri

Bugüne kadar pek çok kült filmde oynamış olan Jack Nicholson kendine has oyunculuk tarzı ile sinema tarihine adını altın harfler ile yazdırmayı başardı. Uzun bir süredir sinema hayatına devam eden başarılı oyuncunun oldukça kaliteli bir oyunculuk kariyerijack nicholson filmleri, jack nicholson filmleri neler, jack nicholson filmleri hangileri bulunuyor.

Usta oyuncu pek çok farklı rolde oynadı ve bunun karşılığı olarak da pek çok ödül kazandı. Aynı zamanda kendisi Oscar kazanmış olan bir aktördür.

As Good as It Gets

1997 yılında vizyona girmiş olan filmde Anthony Hopkins Melvin isimli obsesif kompulsif bozukluğu olan bir karakteri canlandırıyor. Bu karakter oldukça bencil ve huysuz bir adamdır. Psikolojik rahatsızlığından ötürü de sürekli olarak benzer bir rutini yerine getirmesi gerekmektedir. Bir gün gittiği kafedeki garson kadından hoşlanmaya başlar. O saatten sonra hayatı bambaşka bir noktaya doğru evrilecektir.

Guguk Kuşu

McMurphy hapiste bir mahkumken deli numarası yaparak akıl hastanesine yatırılır. Buraya geldiğinde buradaki hastalar ile vakit geçirmeye başlar. Kendisi buranın hapishaneye göre çok daha rahat olacağını düşünmektedir. Usta oyuncunun inanılmaz bir oyunculuk performansı sergilemiş olduğu yapımdır.

Terms of Endearment

1983 yapımı olan bu filmde Emma ve Aurora isimli anne ile kızının hayatına odaklanıyoruz. Her ne kadar aralarında bağ güçlü olsa da hayata olan bakışları birbirinden oldukça farklıdır. Aurora dul bir kadındır. Emma ise özgürlüğüne düşkün olan bir genç kızdır. Bir süre sonra zamanında astronotluk yapmış biriyle tanışır ve ona aşık olur.

The Shining (Cinnet)

1980 yılında vizyona giren bu yapım o günden bu yana kendi türünün en iyilerinden biri olarak kabul edilmektedir. Jack ailesi ile birllikte otelde kalmaktadır. Ancak bu otelin dışarıdaki hayatla bağlantısı kar fırtınasından dolayı kopmuştur ve otelin içinde birtakım sıkıntılar yaşanmaktadır. Jack bir süre sonra aklını yitirmeye ve bunun sonucunda da cinnet geçirmeye başlar.

The Departed (Köstebek)

Oyuncu kadrosunun adeta yıldızlar geçidi olduğu bu yapımda bir mafya örgütü ile polisler arasında çekişmeye odaklanıyoruz. Usta oyuncu ise filmde mafya rolü ile karşımıza çıkıyor. Bunun yanında Matt Damon ve Leonardo Di Caprio gibi oyuncular da filmde ona eşlik ediyor. 2006 yılında vizyona giren bu yapım kesinlikle izlenmesi gereken yapımlar arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir