tırnak bakımı yapma, tırnak bakımı nasıl yapılır, tırnak bakımı yapmanın yolları

Doğru Tırnak Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kadınların evde sıklıkla yaptığı bakım yöntemlerinden biride şüphesiz tırnak bakımıdır. Bir kadının bakımlı olduğu tırnaklarının bakımlı olmasıyla anlaşılır. Bu yalnızca ojeli tırnaklar anlamına gelmemesi halinde yine de bakımlı tırnaklarda koruyucu oje veya parlatıcı olmasında yarar var. Oje tırnak sağlığı açısından özenle seçilmesi gereken bir kozmetiktir. Kalitesiz ojeler tırnağınızın yapısını bozar. Örneğin; tırnaklarınızın rengini soldurur, kırılmasına ve incelmesine sebep olur.tırnak bakımı yapma, tırnak bakımı nasıl yapılır, tırnak bakımı yapmanın yolları

Çevremizde erkeklerinde tırnak bakımı sakal tıraşı gibi önemlidir. Doğru Tırnak Bakımı Nasıl Olmalıdır; Şöyle ki tırnakları gelişi güzel kesmekten ziyade, tırnak kestikten sonra en azından törpü kullanıp tırnakların şekillenmesi tırnakları bakımlı hale getirecektir. Doğru tırnak bakımı fazla uğraş gerektirmeyen bir bakımdır. Ayrıca güzellik salonlarına da bir çuval para dökmenize hiç gerek yok. Şimdi okuyuculara Doğru Tırnak Bakımı Nasıl Olmalıdır bunun ne kadar kolay olduğunu anlatacağım.

Doğru Tırnak Bakımı yapabilmek için öncelikle;

Tırnak Kesimi: Tırnak kesmeniz için en uygun zaman bizce duş sonrasıdır. Elleriniz doğal yoldan nemlenmişken yapılmalıdır. Tırnaklarınızı kestikten hemen sonra tırnaklarınızın çevresine el kremi (nemlendirici) sürüp tırnaklarınızın nemlendiriciyi içine emmesi için bekleyin.

Herhangi bir el kremi kullanabilirsiniz ama benim önerdiğim gül kokulu pembe vazelindir. Vazelin önermemin sebebi ise tırnaklara törpüleme öncesinde doğal manikür ve pedikür desteği sağlar. Bu işlemi elinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Doğal tırnak bakımında ikinci özellikse,

Tırnak Törpüleme: Tırnak kesme işleminden sonra uyguladığınız nemlendirici emildikten sonra tırnak törpülemeye geçebilirsiniz. Çoğu insan tırnak törpüleme işlemini yanlış uygulamaktadır. İlk olarak tırnaklarınızın yuvarlak mı yoksa köşeli mi törpülemeniz gerektiğine karar vermelisiniz. Tırnak yapınız köşeliyse yuvarlak törpülemeniz zordur fakat yuvarlak tırnağınızı köşeliye çevirmek daha kolay.

Doğru tırnak bakımının yanı sıra doğal tırnak bakımıda önemlidir. Çoğu yöntemle doğal bir bakım yapabilirsiniz. Ancak kesim ve törpüleme uygulamasından sonra tırnaklarınıza uygulayabileceğiniz en doğal bakım yöntemi zeytinyağı ile masaj yapmaktır.

Ayrıca tırnaklarınızın diplerini dişlemekten kaçının. Bu alışkanlık tırnak yemek kadar zararlı olmaktadır. Bu işlemleri uygulayarak bakımlı ellere sahip olmak işte bu kadar kolay. Bakımlı günler dileriz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir