cilt maskesi tarifleri, cilt maskelerinin yapımı, cilt maskesi yapımı

Cilt Maskesi Tarifleri

Yaşa bağlı olarak görülebilen kırışıklıklar, ergenlik döneminde sayıları artan akne sorunu ve soğuğun tatsız etkilerini hafifletmek amaçlı verilen savaşta kullanılan cilt maskeleri, tüm kadınların hayalini kurduğu pürüzsüz ten arzusunun bir meyvesidir. Sağlık merkezlerinde bir hekim veya sağlık uzmanı gözetiminde gerçekleştirilen kimyasal uygulamaların aksine, son derece doğal ve gerçekçi sonuçlar elde etmemizi sağlayan maskeler, evde bulunan malzemelerle hazırlanabilmektedir. Bunun için basit market alışverişleri dahi yeterli olmaktadır.cilt maskesi tarifleri, cilt maskelerinin yapımı, cilt maskesi yapımıEvde Bulunan Malzemeler Yeterli

Ciltte oluşan toksinleri yok etmek için ve soğuğa karşı koruma sağlaması için nemlendirme amaçlı destek gördüğümüz cilt maskelerini, kayısı, yulaf, yumurta, yoğur ve bal gibi kolayca tedarik edilebilen ürünlerle kendimiz yapıp, kullanabiliriz. Cilt maskesi tarifleri uygulanmadan önce bu maddelerin içerdikleri su oranları, nemlendirici etkiye sahip olup olmadıkları ve yağlanmaya karşı gösterdikleri emici özellikleri göz önünde bulundurularak seçilmesi esastır. Teninizde oluşan soruna karşı çözüm olabilecek, problemin giderilmesinde etki yaratabilecek ürünlere yönelmek gerekmektedir. Aynı şekilde cilt maskesi tarifleri, sıklıkla rastlanan bir cilt problemi olan göz altı halkalarına çözüm olarak da dilimlenmiş patates maskesi hazırlanabilir. Patates maskesi, göz kapaklarında bir süre bekletilmelidir. Doğal bir antioksidan ve gençleştirici sebze olan havuç maskesi de, 2 havucun haşlandıktan sonra ezilmesi ve bu ezmenin yüze sürülmesiyle yapılan bir maskedir. Havuç maskesi cilt güzelliğine katkıda bulunur. Sorunsuz bir tene kavuşma arzusundaki kadınların ilk alternatiflerinden olan bal maskesi, yalnızca bal kullanılarak elde edilen bir maske olup, bir havluya sarılarak uygulanmaktadır. Ballı maske sayesinde gözeneklerin kısa sürede küçülmesi sağlanır.

Kil ve Yoğurt Maskeleri

En sık rastlanılan cilt tiplerinden olan yağlı cilde sahip kadınların faydalandığı başlıca maske kil maskesidir. Cilt maskesi tarifleri konusunda herkesin aklına gelen ilk maske türü olan kil, yağı emme özelliği barındıran bir madde olması sebebiyle, çevre ve beslenme koşuları nedeniyle yağlanan cildin yağ oranının dengelenmesinde faydalıdır. Bir probiyotik olan yoğurt da, maske yapımı için kullanışlı malzemeler arasında kendisine yer bulur. İki kaşık kadar yoğurdun, 1 bardak kadar taze sıkılmış portakal suyuyla karıştırıldıktan sonra yüze sürülmesi sonucu ede edilen maske, özellikle cilde pazarlık kazandırmada etkin bir rol üstlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir