CİLT CANLANDIRMADA ETKİN VE UZMANCA YAKLAŞIM

CİLT CANLANDIRMADA ETKİN VE UZMANCA YAKLAŞIM

AHA ve BHA isimli iki doğal madde ile uygulanan cilt yenileme ve tazeleme sistemi ; günlük cilt bakımında, cildin neminin sağlanmasında, lekelerde, akne ve akne izlerinde, pürüzsüz bir cilt yapısı sağlamada ve çizgilerin hafifletilmesinde kullanılır.
AHA ve BHA, cildin yenilenmesini ve nemini sağlar. Cilde uygulanmalarıyla ortaya çıkan ilk etkiler ; cildin üst katmanındaki ölü ve hasar görmüş hücrelerin atımını sağlayarak cildi yenilemektir. Genellikle nemlendirici kremler cilde nem sağlamaktan çok ciltteki mevcut nemin kaybını engelleyecek biçimde cilt üzerinde bir tabaka oluşturur. Oysa bu maddeler, cildin alt tabakasında su tutmaya yarayan maddelerin sayısını artırırlar ve cildin su tutma kapasitesini üst düzeye çıkarırlar. Böylece cilde sıradan bir kozmetik üründen çok daha fazla nem kazandırır.

Sıklıkla yukarıda sözü edilen maddelerle cilde uygulanan ve halk arasında da peeling olarak bilinen işlem, yalnızca basit bir cilt soyma işlemi değildir. Glikolik asitin soyma ve yenileme işlevi yanı sıra cildin derin tabakalarında da birçok olumlu etkisi bulunmaktadır. Peeling işlemi, cildin özellikle güneş gibi dış faktörlerden dolayı hasar görmüş olan tabakasını yenilemek ve alttan yeni hücrelere yer açmak için yapılan bir tazeleme işlemidir. Peeling işlemi doktorunuzun yapacağı bir seri peeling seanslarının yanı sıra sizin evde kullanabileceğiniz ürünler ile desteklenmelidir.

Ayrıca bu peeling işlemlerinden sonra evinizde, günlük cilt bakımında kozmetik dermatolojik ürünler kullanmanızın cilt canlandırmaki avantajlarını görebileceksiniz.
Bu kozmetik dermatolojik ürünler ;
– Cildinize üst düzeyde nem kazandırır.
– Cildinizi yenileyerek pürüzsüz ve esnek bir cilt yapısına kavuşturur.

– Cildinizdeki ince ve derin çizgilerin azalmasına yardımcı olur.

– Cildinizdeki lekelerin giderilmesine destek verir.

– Cildinizin dış etkenlere daha korunaklıhale gelmesini sağlar.

Cilt canlandırma sistemi içinde yer alan peeling sistemi, yalnızca uzman doktor tarafından uygulanabilir olup, güzellik merkezlerinde yapılan işlemlerle ilişkisi olmayıp, tamamıyla farklı tıbbi bir yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir