CİLT CANLANDIRMADA ETKİN VE UZMANCA YAKLAŞIM

CİLT CANLANDIRMADA ETKİN VE UZMANCA YAKLAŞIM

AHA ve BHA isimli iki doğal madde ile uygulanan cilt yenileme ve tazeleme sistemi ; günlük cilt bakımında, cildin neminin sağlanmasında, lekelerde, akne ve akne izlerinde, pürüzsüz bir cilt yapısı sağlamada ve çizgilerin hafifletilmesinde kullanılır.
AHA ve BHA, cildin yenilenmesini ve nemini sağlar. Cilde uygulanmalarıyla ortaya çıkan ilk etkiler ; cildin üst katmanındaki ölü ve hasar görmüş hücrelerin atımını sağlayarak cildi yenilemektir. Genellikle nemlendirici kremler cilde nem sağlamaktan çok ciltteki mevcut nemin kaybını engelleyecek biçimde cilt üzerinde bir tabaka oluşturur. Oysa bu maddeler, cildin alt tabakasında su tutmaya yarayan maddelerin sayısını artırırlar ve cildin su tutma kapasitesini üst düzeye çıkarırlar. Böylece cilde sıradan bir kozmetik üründen çok daha fazla nem kazandırır.

Sıklıkla yukarıda sözü edilen maddelerle cilde uygulanan ve halk arasında da peeling olarak bilinen işlem, yalnızca basit bir cilt soyma işlemi değildir. Glikolik asitin soyma ve yenileme işlevi yanı sıra cildin derin tabakalarında da birçok olumlu etkisi bulunmaktadır. Peeling işlemi, cildin özellikle güneş gibi dış faktörlerden dolayı hasar görmüş olan tabakasını yenilemek ve alttan yeni hücrelere yer açmak için yapılan bir tazeleme işlemidir. Peeling işlemi doktorunuzun yapacağı bir seri peeling seanslarının yanı sıra sizin evde kullanabileceğiniz ürünler ile desteklenmelidir.

Ayrıca bu peeling işlemlerinden sonra evinizde, günlük cilt bakımında kozmetik dermatolojik ürünler kullanmanızın cilt canlandırmaki avantajlarını görebileceksiniz.
Bu kozmetik dermatolojik ürünler ;
– Cildinize üst düzeyde nem kazandırır.
– Cildinizi yenileyerek pürüzsüz ve esnek bir cilt yapısına kavuşturur.

– Cildinizdeki ince ve derin çizgilerin azalmasına yardımcı olur.

– Cildinizdeki lekelerin giderilmesine destek verir.

– Cildinizin dış etkenlere daha korunaklıhale gelmesini sağlar.

Cilt canlandırma sistemi içinde yer alan peeling sistemi, yalnızca uzman doktor tarafından uygulanabilir olup, güzellik merkezlerinde yapılan işlemlerle ilişkisi olmayıp, tamamıyla farklı tıbbi bir yöntemdir.

Göğüs Küçültme Estetiği Ameliyat Öncesi

Göğüs Küçültme Estetiği Ameliyat Öncesi

Eğer göğüslerinizin büyüklüğünden şikayetçiyseniz bu konuda saplık problemleri yaşıyor, Göğüsleriniz sizi olduğunuzdan daha kilolu gösteriyor ve kıyafet seçerken zorluklar çekiyorsanız öncelikli olarak bir plastik cerrahi uzmanına başvurarak derdinizi en geniş şekilde doktorunuza anlatmalısınız.. Öncelikle doktorunuz sizi çok iyi bir şekilde dinleyecek mevcut probleminizin ne olduğu konusunda bir karara varacaktır. Bu diyaloglardan sonra doktorunuz sizi muayene edecek ve fotograflarınızı çekecektir.

Doktorunuz yapmış olduğu muayene sonrasında sizin evlilik durumunuzu, kaç tane doğum yaptığınızı, doğum yapmak isteyip istemediğinizi, ailevi durumlarınızı, genetik durumlarınızı, beslenme alışkanlıklarınızı, bir hastalık veya bir ameliyat geçirip geçirmediğinizi varsa kullanmış olduğunuz ilaçları sorgulayacak beraber bu konular üzerinde bir tartışma gerçekleştireceksiniz.

Dokotorunuz ile bu konuları konuşurken kesinlikle çekinmemeniz gerektiğini bu tartışmaların ve gizli kalacak herşeyin sizin ameliyatınızı etkilediğini unutmayın.. Bu konular oldukça önemli konular ve bu konular sizin bu ameliyattan ne kadar başarılı çıkacağınızla ilgili konulardır. Daha sonra cerrahınızla beraber bir ameliyat planlaması yapacaksınız. Bu ameliyat planlaması doğrultusunda ameliyatınız gerçekleştirilecek. Doktorunuz size ameliyatta neleri yapacağını yeni göğüs ölçülerinizin ne olacağını, ameliyat sonrasında göğüs ucu bölgesinin nerede olacağını ve izlerin ne kadar belirgin olacağını ne zaman sonra bu izlerden kurtulacağınızı, ameliyat sonrasında iyileşme döneminizin hangi aşamalarda seyir edeceğini aklınızda herhangi bir soru işareti kalmadan anlatacak ve sizde bu aşamada varsa doktorunuza sorularınızı ileteceksiniz..

Doktorunuzla bu aşamadaki iletişiminizi ne kadar güçlü tutarsanız o kadar ameliyatınız başarılı olacaktır. bilgisayar ortamında yapılan tasarımınız üzerinde konuşacaksınız tasarımda beğenmediğiniz yönlerin veya ek olarak yapılmasını istediğiniz uygulamaların üzerinde tartışacaksınız..

Doktorunuzdan kesinlikle saklamamanız gerekenler ise herhangi bir bağımlılığınızın olup olmadığı.. Günümüzde sigara kullanımı oldukça popüler bir sorundur.. Bu konudaki alışkanlığınızı doktorunuza bildirin, ilaç kullanımınızda önemli kullandığınız ilaçları isimleriyle beraber doktor görüşmenizde yanınızda götürünüz.

Meme küçültme estetiği ameliyatları hastanede ameliyat koşullarının olduğu yerde yapılması gereken bir operasyondur. Ameliyat sonrasında bir gün hastanede kalınmasında fayda vardır. Ameliyat öncesinde yapılacak olan muayene ve kan tetkikleri yine bu hastanede ameliyat öncesinde yapılacak ve her koşulun ameliyat için olumlu olması şartı aranacaktır. Hastaneninde bu ameliyatı yapabilecek niteliklere sahip olması sizin için oldukça önemlidir. Ameliyata başlamadan önce sizi genel anestezi altına alıcaklar. Doktorunuz ameliyat sırasında daha önce ameliyatınızı yaptığınız planlamaya göre ölçülerinizi çizecek ve ameliyata başlayacaktır.

Kayak Pistlerinin Zorluk Derecelendirmesi

Kayak pistleri uluslararası standartlara göre zorlukları ve olası tehlikeleri ifade edecek şekilde derecelendirilir. Bunun sebebi sporcu olsun veya olmasın pisti kullanacak kişiyi önceden uyarmak ve kaza olasılığını en aza indirmektir. İlk defa kayak yapacak bir kişi ile tecrübeli bir kayakçı basit parkurda bu sporu yapabilir ama bu ikili zor parkurda karşılaşırsa hele de alp disiplini (engelli) parkur ise kaza yapma ihtimalleri çok yüksektir, sonuç ölüm veya kalıcı sakatlanma olabilir. 2014 yılı ocak – mart döneminde dünyanın çeşitli yerlerindeki pistlerde meydana gelen pist – kayak kazaları, özellikle Formula 1 pilotu Michael Schumaer ve Almanya başbakanı Angela Merkel’in başına gelen kazaları hatırlamanızı ve dikkat etmenizi öneririz.

Spor güzeldir, gereklidir ve kendinize ya da başkalarına zarar vermeden yapılır. Bu nedenle pistlerdeki bu ve benzeri uyarılara uygun davranın.

Mavi renkli kayak pistleri
Orta derecede kayak yapanlar içindir. Minimum % 15 – maksimum % 35 eğimlidir. En az pist genişliği ise 30 metredir. Mavi bir pistin içinde ve belli bir oranlarda, yeşil ve kırmızı kısımlar bulunabilir ve bu kısımlar genel ortalama eğimi etkiler.

Kırmızı renkli kayak pistleri
İyi derecede kayak yapanlar için ve resmi müsabaka kayak pistleridir. Minimum % 35 – maksimum % 60 eğimlidir. En az pist genişliği ise ( FIS kriterlerine göre ) yine 30 metredir. Kırmızı bir pistin içinde, mavi ve siyah kısımlar bulunabilir ve bu kısımlar genel ortalama eğimleri etkiler.

Siyah renkli kayak pistleri
Profesyonel kayakçılar içindir, zor pistler kategorisidir. Ölümüne adrenalin ve “hayati tehlike” anlamına gelir. Minimum % 60 – maksimum % 100 eğimlidir (yani maksimum 45 dereceli bir açıya sahip). En az pist genişliği ise 40 metre ile 60 metre arasındadır; diklik artıkça, genişlik de artar. Siyah bir pistin içinde kırmızı kısımlar bulunabilir ve bu kısımlar genel ortalama eğimi etkiler.

Lazer Epilasyonla İlgili Bilgiler

Lazer Epilasyonla İlgili Bilgiler
Çünkü lazer epilasyon daha çok enerji verir. Canlı dokuya etki etmez. Eğer cerrah epilasyon dövme sildirmek istemeyenler, dövme silme kremlerini de tercih edebilirler. Ama kremlerin etkili olduğu meçhtartışılır. Fiyatları lazerlerden daha düşük olduğu görülür. Bu kremleri kullanan vardır. Memnun olanda vardır. Memmemnun olmayıp, kremin iz bıraktığını söyleyenlerde vardır. Forum sitelerinde yazanlar, kremi kullanıp da, hiçbir işe işe yaramadığını söyleyenlerde vardır. Bu kremleri para tuzağı gibi görenlerde vardır. Dövmeler tuz ile de silinir. Ama Ama bu eski dövmeler için geçerlidir. Her dövme sanatçısı bu yöntemi kullanmaz. Estetik ameliyat yaptıranların, estetikli yeriyle sorun olduğunda, en çok yaptıkları hata, kendi doktoruna gitmemektir. Kontrole gitmemektir. BaşkBaşka doktora giderler. Bence çok yanlıştır. Çünkü hangi doktor yaptıysa, ancak sorunu o bilir. Başka doktora gittiğinde sil baştan başlar, o doktor. Ve kontrol uzun sürer. Her şeyi baştan anlatmanız gerekecektir.

Verimli Lazer Epilasyonu
Verimli Lazer Epilasyon Alexandrite ve Diode lazerler tarafından üretildi. erken nesil lazerler koyu cilt olanların yanan yol deri pigment ve kıl folikülleri, ayırt koyamadığımız için Koyu tenli kişilerde etkili bir epilasyon için bu lazerler kullanamadı. Bugün bunların hepsi değişti. Yeni lazer çizgi, YAG ve IPL sistemi yeniden buluşun gelişi koyu tenli ve koyu renk saçları olan bireyler için mükemmel sonuçlar tanınan vardır.

Lazer Epilasyon
Kalıcı Lazer Epilasyon kesin Lazer Epilasyon Kliniği tarafından tavsiye edilen her bir tedavi protokolü uygulayarak elde edilebilir. En Lazer Epilasyon siteleri bu nedenle etkili bir sonuç sağlamak için alınması gereken bakım tasvir olmayabilir, güncel bilgilerle güncellenen olmamıştır. Biz kadar yedi yaşında olduğu bazı web sitesi bilgilerini bulduk. Bu, çok samimi, kabul edilemez. Sen bu web sitesinde bulabilirsiniz Lazer Epilasyon bilgileri, güncel doğru ve bilgilendirici kadar olacağını göz önünde bu ile. O ve size yol sizin özel şehrin en zor lazer epilasyon sorulara cevap yardımcı olmak için sağlanmıştır.

Lazer epilasyon yaklaşık 12 yıldır varlığını sürdürüyor olsa da, hala nispeten yukarı geliyor işlemdir. lazer epilasyon araştırma olduğunda, tüketici öncesi ve lazer epilasyon yan epilasyon
etkileri lazer epilasyon resimleri ve ilgili olabilecek herhangi bir lazer epilasyon risk, çekim gördükten sonra ve lazer tedavileri yapılan da dahil olmak üzere birçok kaygıları, lazer epilasyon maliyet rastlamak Gebelikte epilasyon. istanbul lazer epilasyon merkezleri sürekli etkili bu kaygıların çoğu adresi için çaba göstermektedir.

İstanbul lazer epilasyon merkezleri en güncel, en doğru ve lazer epilasyon bilgi verebilir iken, ülke genelinde değişebilir lazer epilasyon işlemi birkaç yönü vardır; hangi istanbul lazer epilasyon
İstanbul lazer epilasyon merkezleri sizi koymak için çalışır neden Bölgenizde yerel klinikler ile dokunmayın. lazer epilasyon ve genel lazer epilasyon tehlike maliyet hangi klinik ve bulunduğu deneyimleri klinikleri hastalarıyla oldu alana dayalı kliniğine klinik değişir endişeleri vardır. Bir tüketici sizi kullanır araştırdığınız klinik, bu faktörlerin tüm işlemin genel sonucunu etkileyemez, çünkü aynı zamanda hangi lazer epilasyon sisteminin türü olarak bu faktörleri hakkında sormak önemlidir. Sadece tüm bilgileri size gerçekten bir lazer epilasyon tedavisi gören konusunda bilinçli bir karar yapabilirsiniz varken.

… Tıraş Tıraş epilasyon ve az invaziv basit haliyle, bu yüzden birçok kişi günlük olarak istenmeyen tıraş etmek için seçin. İster Pubik Saç Tıraş, sakal tıraş edilir bacak saç tıraş ya da tıraş başka alanlarda, hızlı, daha sonra tıraş saç kurtulmak gerekiyorsa sizin en iyi seçenek. kadın ve erkek tıraş için en popüler alanlardan biri kasık alandır. Birçok kişi ankara lazer epilasyon
ve nasıl oldu da bu epilasyon yöntemi geçici bir kasık bölgesinde, epilasyon kendi ana formu olarak tıraş kullanmayı tercih yapmak bazı yan etkilere yol açabilir. Yan etkiler ama içerebilir kızarıklık, jilet yanık ve kıl dönmesi ile sınırlı değildir. Bu yan etkilerin azaltacak daha kalıcı epilasyon yöntemi, arıyor iseniz, kasık bölgesi için lazer epilasyon düşünmelisiniz.

Ne olursa olsun epilasyon ihtiyacı olan … Biz epilasyon hakkında eğiterek yardımcı olabilir.

Görüşünüz bizim için önemlidir … bize sitenin ne düşündüğünüzü söyleyin. Tam geri bildirim formu ve sanayi güncellemeleri ve kalıcı lazer epilasyon için özel teklifler alırsınız.

Diyabette Bitkisel Tedavi

Diyabette Bitkisel Tedavi

Diyabet vücudun kandaki glikoz miktarını kontrol edemediği için ortaya çıkan bir hastalıktır.İki tür diyabet vardır.Bunlardan biri tip 1,diğer,de tip iki diyabettir.Tip 1 diyabette vücut yeterince insülin üretmez,tip 2 diyabette ise vücut yeterince insülin üretmez ya da gerektiği gibi kullanamaz.Tip 1 diyabet genellikle 35 yaş öncesinde görülmektedir.Ancak son zamanlarda çocuklarda ve bebeklerde de çok sık görülmektedir.Tip 2 ise 35 yaş üzerindeki kişilerde görülmektedir.Ailesinde diyabet olan kişiler her zaman öncelikli risk gurubu için dedir.
diyabet hastalarının beslenmesi tedavinin en önemli basamağıdır.şeker hastaları sık ve az yemelidir.Şekerli tüm gıdalardan uzak durmalıdır.Meyve veya taze sıkılmış meyve suyu tüketmeli.Süt ve süt ürünlerini yarım yağlı ya da light olanlarını tercih etmelidir.Kırmızı et yerine tavuk,hindi,balık gibi beyaz etleri yemelidir.Kızarma veya kavurma yerine haşlama,ızgara gibi yöntemleri kullanılmalıdır.Sebze yemeklerine ağırlık verilmelidir.Tuzu sofralardan kaldırmalı ya da çok az kullanmalıdır.Kuru baklagiller,nohut,fasulye,mercimek yemelidir.Beyaz ekmek yerine kepekli ekmek yemelidir.
tıbbi tedavileri desteklemek amacı ile diyabet bitkisel tedavi yöntemleri ile de desteklenmektedir.Bitkisel tedavi yöntemleri arasında arpa çimi,yulaf,kereviz tohumu,okaliptus yaprağı,karadut yaprağı,ceviz yaprağı,keçisakalı,dulavrat otu,zeytin yaprağı,hindiba,böğürtlen yaprağı,adaçayı gibi bitkilerin çaylarından günde 3-4 bardak içilir.Kara hindiba,ceviz yaprağı ile kaynatılıp içilirse kandaki şekeri düşürür.
lahana,tere,marul,turp,domates ve patlıcan gibi sebzelerin de şeker düşürücü özelliği vardır.Bitkisel tedavinin sadece destekleyici tedavi olduğunu hiçbir zaman unutmayın.Hastalıkları sadece bitkisel tedavi yöntemleri ile geçirmek çok yanlış.Bu durum çok üzücü sonuçlara sebep olabilir.Bazı doktorların uyarıları ise bitkisel tedavi yöntemlerinin hastalara zarar verdiğini savunmasıdır.Gerek tıbbi tedavi,gerek bitkisel tedavi de önemli olan önerilere uymaktır.Bitkisel olması zararlı olmaz anlamına gelmemelidir.Bu öneriler de uzun çalışmalar sonucu ortaya çıkan önerilerdir.Daha fazlasını kullanmak çabuk iyileşmenizi sağlamaz,sadece zarar verir.

HPV Virüsü Nedir? Nasıl Bulaşır?

HPV Virüsü Nedir? Nasıl Bulaşır? Tanı, Belirti ve Tedavisi

Hem kadınlar hem de erkekler için ciddi risk faktörü oluşturan HPV virüsü cinsel yolla bulaşmaktadır. İngilizcesi “Human papiloma virus” olan HPV virüsü kadınlarda genital siğil, vajina kanseri, rahim ağzı kanseri gibi ölümcül risklere sebep olurken, erkeklerde de penis, skrotum ve anorektal kanserlerinin en temel sebepleri arasında sayılabilmektedir. 100’e yakın türü bulunan HPV virüsü çok kolay bulaşmaktadır. Çok eşli ve tek gecelik ilişki yaşamayı seven, bunu alışkanlık haline getiren kişilerde görülme oranı çok daha fazladır. Günümüzde kansere neden olan türleri için aşılama yapılabilmektedir.

HPV (Human Papilloma Virüs) virüsüne yakalanan kadınların rahim ağzı kanseri olma riskleri ne yazık ki bir hayli yüksektir. Bu nedenle özellikle kadınların bu virüse karşı tetikte olup korunma yöntemleri konusunda gerekli hassasiyeti göstermeleri son derece önemlidir. Aksi takdirde bitmek bilmeyen bir tedavi süreci ve bazen hayatların son bulması gibi durumlar yaşanabilmektedir.

HPV (Human Papilloma Virüs) Nedir?

HPV daha çok cinsel yolla bulaşmakta olan görülme sıklığı gittikçe artış gösteren 100’den fazla çeşidi bulunan bir türüdür. İnsan vücuduna bulaşması sonrası ilk bulguları vücudun çeşitli bölgelerinde siğillerin meydana gelmesi olur. Siğiller ağırlıklı olarak genital bölgelerde görülür fakat vücudun her bölgesinde görüldüğü olmaktadır. HPV virüsü bulaşır bulaşmaz kişinin kanser olacağı anlamına gelmez. HPV virüslerinin büyük bir bölümüne karşı insan vücudunun savunma hücreleri savaşmaktadır. Bu virüse yakalanan kişilerde kanserin oluşması ortalama olarak 10-13 yıl civarındadır. Vücutta meydana gelen diğer kanserleri tetiklediği de yapılan araştırmalarla tespit edilmiştir.

HPV virüsü nasıl bulaşır?

Oral Yolla İlişkide Bulaşan HPV virüsü

HPV virüsünün en temel bulaşma yöntemi cinsel ilişkidir. Cinsel yolla bulaşan bir hastalık olan HPV virüsünün tek bulaşma şekli bu değildir. Tuvalet (WC) ve havuzda dahi HPV virüsüne yakalanabilmektedir. Seks hayatı olmayan bayanlarda dahi son yıllarda HPV virüsüne rastlanmaktadır. Hamile bayanlar siğil virüsü olarak da bilinen HPV virüsüne yakalanırsa virüs doğum esnasında bebeğe geçer. Ender olarak görülse de solunum yollarda siğil lezyonları hastalığına neden olabilir.

Siğil virüsü – HPV virüsü Belirtileri
Bilinen en temel belirtisi genital bölgede siğil oluşması olan HPV virüsü belirtileri bazen fark edilmeyebilir. Çünkü herkeste siğil olmayabilir. HPV virüsü taşıyıcı olan birisinde siğil olmazken ilişkiye girdiği bir başka kişide hastalık kendisini siğillerle ortaya çıkartabilir. HPV virüsü taşıyıcısı olan bayanlar genellikle hastalığa yakalandıklarını jinekolojik muayene sırasında smear testi yapıldıktan sonra öğrenilirler. Oral yolla ilişkiye cinsel ilişkiye giren kişilerin ağızlarında ve ağız içlerinde siğil olabilir. HPV virüsü tedavisi yapılmadığı takdirde genellikle hastalık ilerleme göstermektedir. Bazı HPV virüsü çeşitleri kansere çevirebilmektedir.

HPV Virüsü Tedavisi
HPV virüsünün tedavisi bundan önceki yıllarda olumlu sonuçlar vermiyordu ve kesin bir tedavisi maalesef yoktu. Yalnız günümüzde yapılan tedavilerin bir kısmında hastalar tamamen iyileşebilmektedir. HPV virüsünün tedavisinde yapılan ilk uygulama siğillerin yakılması ya da dondurulması olmaktadır. Bunun yanı sıra virüsün yarattığı siğillerin bazı özel kremler yardımıyla da yok edilmesi sağlanabilmektedir. Siğillerin yakılması işleminde elektrokoter kullanılmakta, dondurulmasında ile sıvı nitroken ya da karbondioksit kullanmaktadır. Hangi tedavi yönteminin kullanılması gerektiğine en iyi kadın hastalıkları uzmanı yorumda bulunabilir.

Küçükçekmece İlaçlama Firmaları

Akrep böceği insan sağlığını direkt tehdit eden ve en çok tehlikeli olan bir hayvandır. Küçükçekmece ilaçlama varlığı ile akrep böceğinin insanların yaşam alanlarında korkutucu bir etkisi olduğunu belirlemiştir. İşletmelerde akrepler firma itibar ve güvenilirliğini de olumsuz etkilemektedir. Küçükçekmece haşere ilaçlama, akrep böceği ile ilgili ilaçlamanın çok ciddi bir iş olduğunu, ihmalkârlık ve önemsememezlik gibi yaklaşımların önce insan sağlığını sonra da diğer ev hayvanlarının güvenliğini tehlikeye attığını söylemektedir. Akrep böceği, sıcak mevsimlerde ortaya çıkmakla beraber nemli ortamları daha çok sevmektedir.

Çeşitli sebeplerden dolayı akrepler evlerimize dahi girebilmektedir. Yağmur yağması ile toprak altındaki yuvalarının su ile dolması neticesinde, korunabilme ve yiyecek bulma Ayrıca otel ve pansiyonlara, lokanta ve pastanelere, park, bahçe ve açık alanlara, askeri birliklere, sağlık kurumları ve hastanelere, okullar, yurtlar ve yuvalarda da görülmektedirler. En çok da ayakkabı içlerini yuva gibi kullandıklarından ayakkabı içlerine saklanmaktadırlar. Kapı altları, açık pencereler, boru ve kablo hatlarının etrafındaki boşluklardan rahatlıkla geçebilmektedir. Eklem bacaklı ve çok zehirli olan akrep böceği Küçükçekmece böcek ilaçlamanın faaliyet alanına girer. Geceleri çok aktif olan akrepler beslenmelerini gece yaparlar.

Gündüzleri ise serin ve karanlık nemli bölgelerde saklanarak geçirirler. Akrep böceğinin vücudu yazın kavurucu sıcaklarına çok rahat dayanabilir. Kışın ise dondurucu soğukta bile yaşayabilirler. Boyları yaklaşık 5-6 cm. civarındadır. En tehlikelisi sarıakrep olmakla beraber mavi, kahverengi, siyah renkli olanları da vardır. Akrepler erkek ve dişi çiftleşmesi sonucu canlı yavrulayarak çoğalırlar. Bu durum Küçükçekmece ilaçlama fiyatlarını arttırmaktadır. Çünkü dişi akrep vücudundaki bir kese içerisinde yavrularının doğmasını bekler. Yaklaşık olarak 60 adet yavru akrep doğar. Doğan yavrular dişi akrebin sırtında hiçbir şey yemeden ve içmeden doğumdan sonra ki ilk kabuk değiştirme zamanı olan yani 20 günlük süre sonuna kadar beklerler. Dişi akrep sırtından ayrılan yavru akrepler kendileri avlanarak yaşamaya başlarlar. Akrepler yakaladıkları küçük böcek türlerini yerler. Bazen omurgalı hayvanları da iğneleri ile sokarak zehirlerler, ölmelerinden sonra yedikleri görülmüştür. Gündüzleri çok pasif ve saklandıklarından beslenmemelerini gece yaparlar.

Akreplerin dayanıklı oldukları diğer bir husus ise çok uzun süre aç kalabilmelerdir. Bir aya kadar hiçbir şey yemeden ve içmeden durabilirler.Küçükçekmece ilaçlama, akrep böceğine el ile dokunmanın çok tehlikeli olduğunu ve kuyruğundaki zehiri ile sokma ihtimalinin olduğunu söylemektedir. Akrep ilaçlama şirketleri geleneksel ve bireysel yapılan mücadelelerin etkili olmadığını ispatlamıştır. Yetkili ve işinin ehli şirketlerce ilaçlama yapmak akrep böceğine karşı en güvenilir ve en etkili çözümdür. Bu tesiri arttırabilmek için akrep böceğinin bulunduğu yerin ve alanının çok iyi tespit edilmesi gerekir. Bulunan akrebin türünün de belirlenmesi kullanılacak ilaç yönünden gereklidir. Seçilecek ilaç, haşere ilaçlama fiyatları içerisinde etkili olması için kaliteli olmalı ve çok ucuz olmamalıdır.

İlacın üzerindeki son kullanım tarihi geçmiş olmamalı, üretim yeri ve tarihi de uygun olmalıdır. Küçükçekmece böcek ilaçlama firmaları ilacın aldıkları üreticinin ilacı saklama ve depolama şartlarının uygunluğuna da dikkat etmektedirler. Akrep ilaçlama fiyatlarının çok ucuz olmasına itibar edilmemelidir. Bu bize karşımızda korsan ilaçlama yapan şahıs veya yetkisiz şirketler olabilir şüphesi uyandırmalıdır. Unutulmamalıdır ki bu şekilde ilaçlama yapanlar suç işledikleri gibi yaptıranlar da sorumluluk içinde kalırlar. Bu şekilde yapılan ilaçlamanın akreplerin yok edilmesinde çok faydasının olmayacağı gibi kullanacakları ilacın tarımsal faaliyetlerde de kullanılma ihtimali vardır. Bu kesinlikle yasaktır. Ayrıca bu ilacın tabiata, diğer canlılara ve insanlara bile ölüme varan zararı olabilir.

Yulaf Ezmesi ve Soğan Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Bu yüz maskesi sivilceli ciltleri temizlemek için birebir. Yulaf ezmesi sayesinde gözenekleriniz derinlemesine temizlenmiş olacak. Ancak sivilce sorununuzdan sonsuza kadar kurtulmayı beklemeyin. Bu yüz maskesi akne ve akne izleri ile sorun yaşayan genç kızlar ve kadınlar için cildi temizleyen harika bir cilt maskesi. Üstelik hazırlaması sadece 5 dakika sürüyor.yulaf ezmesi faydaları, soğan maskesi faydaları, yulaf ezmesi maskesi

Malzemeler:

¼ kase kaynar su

1/3 kase sade yulaf ezmesi

1 adet büyük boy sarı ya da beyaz soğan

½ çay kaşığı bal

Hazırlanışı:

Yulaf ezmesini derin bir kabın içine koyun ve üzerine kaynar suyu ekleyerek 5 dakika bekleyin. Soğanı mutfak robotunda püre haline getirin ve bal ile birlikte yulaf ezmesine ilave edin. İyice karıştırdıktan sonra yüzünüze sürün ve 10 dakika bekleyin. Maske yeterince koyu olmazsa biraz daha bal ekleyebilirsiniz. Bu cilt maskesini buzdolabında 1 hafta bekletebilirsiniz. Ama donmamasına dikkat edin. Kullanmadan önce ısıtabilirsiniz.

Cilt Gözenekleri İçin Karbonat Maskesi

Ciltte bulunan gözenekler gerek ortaya kötü bir görüntü çıkarmaları gerekse gözeneklerin içine dolan kir ve yağ sebebiyle akne ve siyah nokta oluşumunu çoğaltmaları sebebiyle pek çok kadının problem yaşamasına sebep oluyor. Gözeneklerinizden kurtulmak için evde yapabileceğiniz bu pratik yüz maskesini uygulayabilirsiniz.

Malzemeler:

1 yemek kaşığı karbonat

1,5 yemek kaşığı su

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Bir kasenin içinde karbonat ve suyu karıştırın. Hafif dokunuşlarla cildinize masaj yaparak sürün. 3 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayarak temizleyebilirsiniz. Bu cilt maskesini haftada bir kez uygulamanız cildinizdeki gözeneklerin kapanmasına yardımcı olacaktır.

Towario kule Savaşı Oyunu

Android oyun tavsiyeleri köşesinde bugün Towario‘ya yer vermek istiyoruz. Basit ama bir okadarda eğlenceli strateji mücadelesi vereceğiniz Android oyun arayışı içerisinde iseniz bu oyun tam size göre. Online ve offline oynanabilen Towario ile hoşça vakit geçireceğinizi umuyorum.towario kule, towario kule oyunu, towario kule android oyunuTowario Google Play Bilgileri

Tower.io

towario kule savaşı temalı bir android oyundur. Düşmanlarının kulesini yoket, kendine müttefikler bul

Oyun Yapımcısı : IGGY Media

Oyun Türü : Android Kule Savaşı Oyunu – Android Strateji Oyunu

Google Play Bilgileri : Oyun 3.9 kullanıcı puanı ortalamasına sahiptir.

Gereksinimler : Oyunu oynayabilmek için minimum 4.2 ve üzeri android işletim sisteminde bir cihaza sahip olmalısınız. Cihazınızda ortalama 81Mb bir boş yere sahip olmalısınız. 100mb olursa fena olmaz diye düşünüyorum.

Towario Nasıl Oynanır?

Towario map sistemi

internet ile online olarak oynadığınızda level atlayarak farklı haritalarda rakipler bulabilirsiniz.

Towario farklı renklerden oluşan kuleler ile rakiplerinize stratejik üstünlük sağlamaya çalışıyorsunuz. Başta kolay gibi görünen bu oyun sizi düşünce olarak ters köşe yapabilir. Oyun, farklı renkteki kuleye sahip oyuncular arasında arasında birbirini işgal etme amaçlı yapılan ele geçirme konu savaş oyunu‘dur. Savaş içerisinde diğer oyuncular ile müttefik olup, diğer oyuncuların kalelerini ele geçirebilirsiniz. Yada ben çok zekiyim, kimse benim stratejimin önüne geçemez diyorsanız, yola tekte devam edebilirsiniz. Yanlız bu isteği zamanınız bol ise yapın. Çünkü karşınızdaki rakipte en az sizin kadar güçlü oluyor.

Towario Kule Savaşı Oyunu

Towario Savaş Modu rasgele bir renge sahip olursunuz. Burada amaç rakiplerinizin kulelerini ele geçirmek. Bu düşündüğünüz kadar kolay olmayacak.

Kuleniz içerisinde yetişen askerlerinizi boş veya rakiplerinizin kalelerini istila etmeye yolluyorsunuz. İşgal edilen kaleleri gerekli asker sayılarına ulaştırın. Gerekli nüfus içerisinde olan kulenin üzerinde Altın simgesi çıkar. Altın simgesi çıkan kule’nin üzerine basılı tutarak 1 üst seviyeye geçirirsiniz. Her kule 5 seviyeye ulaşır. Ayrıca her kule geliştirildikçe daha hızlı asker üretimi sağlamaktadır. Kuleleriniz çoğalmaya başladıkça işiniz kolaylaştığı gibi, dezavantaj olarak yönetmesi de daha zorlaşmaktadır. Her kule maksimum 50 asker nüfusuna sahiptir. Kule sayısı arttığında, nüfusu takip etme zorlaştığı için bütün rakiplere karşı savaşmak daha da zorlaşmaktadır. Bu yüzden kendinize 1 müttefik edinerek ondan destek almanız, işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Birçok kişinin ilgisini çeken kule savaşı oyunlarından biri olan Towario, Android oyun severlerinde büyük ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Bir internet bağlantısına ihtiyaç duymadan, yolculuk veya bir internet bağlantısına sahip olmadığınız anlarda iyi vakit geçirebileceğiniz nadir oyunlardan birtanesidir.

Eğlenmeye daha da fazla ihtiyacınız var ise Arrow.io tanıtımımıza da göz atabilirsiniz.

Parfüm Seçimi Nasıl Olmalı?

Parfüm kadınlar için oldukça önemli bir yere sahip. Hem kendimizi iyi hissetmek hem de çevremizdekileri kokumuzla etkilemek için parfüm kullanıyoruz. Tabii ki bu etkileri yaratmak için kendimize uygun bir parfüm seçmemiz gerekiyor. Bu yazımızda kendinize uygun bir parfüm seçmenin püf noktalarını paylaşıyoruz.parfüm seçimi, parfüm nasıl seçilir, parfüm seçmenin püf noktaları

Kullandığınız parfüm sizin kişiliğinizi de ortaya koyar. Bu sebeple yaşam tarzınıza ve karakterinize uygun bir parfüm seçmelisiniz. Zarif kişiler tarafından pudra kokuların ya da yasemin ve gül gibi çiçek kokularının; entelektüel kişiler tarafından pudramsı ve otsu kokuların; sportif kişiler tarafından ekşi ve limonsu kokular ile bitki özleri, çam, biberiye ve ada çayı gibi kokuların; romantik kişiler tarafından mandalina, portakal çiçekleri, limon, gül, vanilya ve orkide gibi çiçeksi ve meyve karışımları içeren kokuların; gizemli kişiler tarafından yasemin, menekşe, tarçın ve gül kokularının; neşeli kişiler tarafından Hindistan cevizi, nane, çikolata, çilek ve muz kokularının; çekici kişiler tarafından amber, vanilya, zencefil, reçine ve baharatlar gibi oryantal kokuların tercih edildiği bilinmektedir.

Parfüm seçiminde bir diğer önemli faktör de ten rengidir. Beyaz ve buğday tenlilerde şekerli ve aromatik kokular; esmer tenlilerde ise baharatlı kokular daha kalıcı olmaktadır. Ayrıca cildin PH değeri aynı kokunun farklı kişilerde daha farklı kokmasına yol açmaktadır.

Parfüm seçerken bir diğer püf nokta ise en fazla üç koku denemenizdir, çünkü daha fazla koku denediğinizde burnunuz kokuları birbirinden ayırmakta zorlanır.

Tatlı kokular sigara içen kişilere tavsiye edilmemektedir, zira birkaç saat sonra koku ekşimeye başlamaktadır.

Parfümün kalıcı olması için parfümünüzü saç diplerinize, kulaklarınızın arkasına ve bileklerinizin içine sıkabilirsiniz.