Arabalı Kurye Kimdir?

Hizmet, üretim gibi sektörlerde teslimat son derece önemli olan konulardan bir tanesidir. Bu nedenle gerek dışardan herhangi bir şirketten gerekse şirket içi personelden kurye elemanları temin edilebilmektedir. Gönderilecek ürüne göre teslimat şekli ve kurye seçimi de değişmektedir. Eğer elde taşınması gereken ve zarar görmeden, hızlı şekilde teslim edilmesi gereken bir ürün bulunuyorsa bunun için yaya ya da arabalı kurye hizmetlerinden yararlanmak gerekiyor. Taşınması gereken ürünler çeşitli içeriklere sahip olsalar da ürünün zarar görmeden ve en hızlı şekilde iletilebilmesi için kişisel teslimat yapılması gerekmektedir. Arabalı kurye hizmet alanları diğer kurye hizmetlerinden oldukça farklıdır. Bu tür taşıma ve teslimat hizmetlerinde daha çok büyük koliler için verilen araçlı bir hizmet söz konusudur. Araçlı kurye hizmetlerinde teslim edilecek koli adresten teslim alınır ve gideceği yere yine araba ile teslim edilir. Motorlu kurye ve yaya kurye ile taşınamayacak koliler için araçla hizmet veren kurye olanaklarından yararlanılabilir.arabalı kurye nedir, arabalı kurye kullanımı, arabalı kuryeden faydalanma

Bu tarz kurye hizmetlerinde yine şirket içi verilen hizmetlerden yararlanmalısınız. Arabalı kurye diğer kurye hizmetlerine nazaran biraz daha pahalıdır. Çünkü bu biraz daha maliyeti yüksek olan hizmetler kategorisinde yer alıyor. Arabalı kuryede şoför haricinde taşınacak kolinin büyüklüğüne ve ağırlığına göre eleman bulundurulur. Bu elemanların sayısı bir de olabilir iki de olabilir.

Bir bölgeden başka bir bölgeye arabalı kurye göndermeniz mümkün. Teslimat süresi gün içinde yapılır ancak trafiğin yoğunluğu sebebi ile biraz gecikmeler yaşanabilir. Koli ile evraklarda araca yüklenir ve teslimat sorunsuz bir şekilde en kısa zamanda gerçekleşir. Araçlı kurye ile tüm evrak, dosya, koli ve belgeleriniz güvence altındadır. Araçlı kurye hizmetleri gerçekten en hızlı ve güvenli kurye hizmetleridir. Ayrıca modern çağın gerektirdiği konforlu ve kolay kurye hizmetleri de diyebiliriz. Aynı gün içinde teslimatın yapılması ise hayatı daha da kolaylaştıran bir hizmettir. Arabayla verilen bu hizmetler birçok sektörde tercih edilir. Özel sektörde, kamu kurumlarında, banka, alışveriş gibi sektörlerde ve kişisel teslimatlarda da arabalı kurye hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Gece Kurye Hizmeti Nedir?

Kurye, insanların istekleri doğrultusunda iş yapan kişilerdir. Kurye olabilmek için çok fazla bir özelliğe sahip olunması gerekmez. Kişinin kariyeri ya da diploma notu sorulmaz. Sadece insanlarla ilişkileri iyi olan, konuşma yeteneği olan, ölçülü davranmayı bilen herkes bu işi yapabilir. Spor yapmayı seven kuryeler yaya kuryeye aday olabilir. Gündüz çalışmak isteyenler gündüz kuryesi, gece çalışmak isteyenler gece kuryesi olabilirler. Araba ve motor tutkunları içinse çok avantajlı bir meslektir. Taşıt kullananların ehliyetİ olma zorunluluğu vardır.gece kurye hizmeti, gece kurye hizmeti almak, gece kuryesi nedir

Gece kuryeleri, mesai saatinden sonra çalışan kişilerdir. Gece acil durumlarınızda arayabilirsiniz. Mesai saati bitiminden sabaha kadar çalışmaktadırlar. Gece vardiyasına mı kaldınız? Mutlaka acıkacaksınız. Hemen kuryelerle çalışan bir yemek şirketini arayarak sipariş verebilirsiniz. Siparişleriniz yirmi dakika içinde size ulaşacak ve sıcak sıcak yiyebilirsiniz. Gece kuryelerinin motorlu çalışan olması sizin için avantaj olabilir. Çünkü motorlu kuryelerin arka tarafında kabinleri bulunmakta ve yemeklerin sıcak kalabilmeleri için özel bir kutu içine alınmaktadırlar. Soğuyan yiyeceklerinizden şikâyetçi olabilirsiniz. Soğuyan yiyeceklerinizi geri göndererek tekrarını alabilirsiniz. Dış görüntü her zaman için çok önemlidir.  Motorlu kuryelerin kask takma zorunluluğu vardır. Ayrıca giydikleri kıyafetlerin temiz olması hatta firma amblemi taşıyan kıyafetler giymesi karşınızdaki kişileri daha da mutlu edecektir. Gece kuryeleri gece boyunca acil olan sağlık hizmetlerinizi de yapmaktadır. Çocuğunuz mu hastalandı? Hemen gece kuryelerini arayarak size nöbetçi eczanelerden alacağı ilacı getirebilir. Gecenin karanlığında yağmur, çamur demeden çalışan kuryeler, en iyi hizmeti vermek için çabalarlar. Kuryeler asgari ücretle çalışmaktadır. Sigortaları yatırılarak kullandıkları araçların masrafları çalıştıkları firmaya aittir. Gecenin geç saatlerinde sevgilinize göndereceğiniz çiçeğinizi bu kuryeler sayesinde gönderebilirsiniz. Sürprizler hayatınıza renk katacak ve her an onu düşündüğünüzü sevdikleriniz anlayacaktır. Dostlarınız ile iletişimi koparmamak için kuryeler sürpriz anları yaşatacak kişilerdir.                                                                                                                  Siz de bu işi gönül rahatlığı ile yapabilir, insanlarla ilişkilerinizi daha sıkı tutabilirsiniz. Gece kuryesi olmak her zaman daha zahmetli ve özveri isteyen bir iştir. Herkes sıcak evlerinde otururken onlar sizin mutluluğunuz için sokaklarda dolaşırlar. Bu özverili işi neden siz de denemiyorsunuz?