Yorgun Gözler İçin Mükemmel Makyaj Hileleri

Özellikle uykunuzu iyice alamadıysanız ya da dünden kalmaysanız muhtemelen gözleriniz sizi ertesi gün ele veriyor. Kimse ‘Ne bu halin, Dün uyuyamadın mı, Gözlerin neden böyle şişmiş?’ gibi sinir bozucu sorulara maruz kalmak istememektedir. Kadın olmanın işte burada faydasını görüyor ve daha sonra iyi ki de kadın doğmuşum diye aklınızdan geçiyordur. Pek çok kusuru ve istenmeyen lekeyi ya da sivilceyi makyajla birkaç dakikada örtbas edebiliriz. Yorgun gözlerle başları sıkıntıda olan kişilere mükemmel makyaj hileleri ile kamuflaj edebilirsiniz. Böylelikle farklı görünümlere ulaşabilirsiniz.göz makyajı hileleri, göz makyajı yapma, yorgun gözler için makyaj

 1. Öncelikle gözlerdeki şişliği indirmeniz gerekiyor,

Gözlerinize salatalık dilimlerinde kesin ve daha sonra gözlerinizin üzerine koyunuz. Bu şekilde 5 ile 7 dakika kadar gözler kapalı halde beklemeniz gerekmektedir. Eski bir yöntem olabilir fakat işe yaradığı bir gerçekler arasında yerini alıyor. Evde salatalığınız bulunmuyor ise gözlerinizdeki şişliği başka türlü nasıl indirebileceğinizi bilmiyorsanız belirli araştırmalar sonucunda istenilen sonuçlara ulaşabilirsiniz. Ancak eski bir yöntem diye işe yaramayacağı düşünülmemelidir.

 1. Göz kremi ve ya serum kullanınız

Bu işleme başlamadan önce öncelikle ellerinizi suyla sabunla iyice dezenfekte ediniz. Gözün altına 3 ile 4 küçük nokta koyun ve daha sonra işaret parmağınızla deriniz bunu emene kadar masaj yapınız.

 1. Kapatıcı kullanmaya özen gösterin

Ten renginizden bir ve ya iki ton açık kapatıcı kullanarak göz çukurlarınızın etrafını ince bir tabaka halinde uygulayınız. Kapatıcıyı cildinize hafif dokunuşlarla iyice yedirmeniz gerekiyor.

 1. Kirpiklerinizi kıvırınız

Kirpiklerinizin kendinden doğal haliyle yeterince kıvrık olmayabiliyor. Bunun için kesinlikle bir kirpik kıvırma aparatınız bulunmaktadır. İlk önce kökten kıvırın ve daha sonra birkaç defa kirpiklerinizin uzunluğu boyunca kıvırmaya çalışınız.

 1. Rimel kullanın

Kirpiklerinizi kalınlaştırmak için muhakkak bir rimel kullanman işinize yaramaktadır. Yorgun gözlerinize birkaç dokunuşla veda edebilirsiniz. Fotoğraflar ve ya uzun anlatımdan dolayı gözünüz korkmamalıdır. Oldukça basit olan bu makyaj uygulamasını dilediğiniz zaman uygulanabilir. Bu tarz sorunları anlattığımız yollarla mükemmel sonuçlara kısa ve kolay yoldan ulaşırsınız.

Çocuk beslenmesini destekleyen besinler nelerdir?

Doğumdan sonrası çocukların sağlıklı büyümesi ile gelişme sürekliliğinin tam manasıyla sağlanması için de sağlıklı ve dengeli beslenme kilometre taşları bulunuyor.

SU

İnsan yaşamında oksijenden sonraki en yaşamsal öge olan suya çocukların ihtiyaçları daha fazla olmaktadır. İnsan vücudunun yarıdan fazlasını oluşturan öge sudur. Metabolik olaylar, besinlerin sindirimi, hücrelere taşınması, emilimi, metabolizasyon sonucu ortaya çıkan artık maddelerin karaciğer ile böbrekler tarafından atılması ve vücut ısısının korunması hep su varlığında gerçekleşmektedir.çocuk beslenmesini destekleme, çocukların beslenmesinde önemli besinler, çocuk beslenmesini destekleyen gıdalarYUMURTA

İçerdiği elzem aminoasitler yani insan vücudunun üretemediği zaman mutlaka besinlerle alınması gereken protein yapıtaşı, B2 vitamini, demir, folik asit, çinko ve kolin açısından muazzam bir besinlerdendir. Anne sütünden sonra biyolojik yararları bakımında en yüksek proteini içermektedir. Çocukları yüksek kaliteli proteinlerle beslenmek, büyüme ve gelişmenin devamlılığı için gereklidir.

SÜT İLE YOĞURT

Büyüme ve gelişmenin en önemli döneminde boy uzaması, diş sağlığı, kemik yoğunluğunun sağlanması için en önemli kaynak süt ve ürünlerinin tüketilmesi gerekir. Süt ve ürünlerinin içerdiği kalsiyum ile çinkonun insan vücudu tarafından kullanımı yükseltmektedir. Bu sebepten de kalsiyum gereksinmesi için olmazsa olmaz besin süt ve ürünlerindendir.

BALIK

İyot, demir, fosfor, flor, B12, niasin, kalsiyum, A ile D vitaminlerini de içermektedir. Beyin ile sinir gelişimi, kemik gelişimi, retina gelişimi, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, kalp damar hastalıklarını önleme açısından önemli yağ asitlerini içermektedir. Son araştırmalar göstermiştir ki çocuklarda bu yağ asitlerinin alınması zihinsel becerileri artırdığı belirlenmiştir.

KIRMIZI RENK MEYVELER

Meyve veya sebzelerin renkleri koyulaştıkça içlerindeki antioksidan oranları artmaktadır. Sağlıklı hücre büyümesi, gelecek yaşlardaki kansere yakalanma olasılığını, bağışıklık sisteminin güçlü olması için ve kalp-damar hastalıkları riskinin düşük olması için kırmızı meyvelere sezonunda olmak kaydıyla çocukların beslenmesinde mutlaka yer verilmesi gerekmektedir.

KOYU YEŞİL RENK SEBZELER

İçerdikleri posada özellikle A vitamini, C vitamini açısından zengin olan yeşil sebzeler sindirim sisteminin rahat çalışmasını ve bağışıklık sisteminin güçlü olmasını sağlamaktadırlar. Koyu yeşil yapraklı olan sebzeler yüksek miktarda klorofil içerdiklerinden dolayı toksinlerin, radyasyon, eksoz dumanı atılmasını kolaylaştırarak bazı besin maddelerinin vücuttaki yararlanışını artırıyor.

Halat Avize Nerelerde Kullanılır?

Farklı tasarımlarla mekanların görüntüsünü tamamen değiştiren avize seçenekleri vardır. Bu tarz modelleri kullanırken dikkatli olmak ve doğru modelleri seçmek de son derece önemlidir. Evinizde, iş yerlerinde, insanların yoğun olarak kullandığı alanlarda ya da mekanı daha şık göstermek istediğiniz alanlarda avize seçerken tarzınıza uygun bir seçim yapmak istiyorsanız elbette seçtiğiniz modellerin uygun olması son derece önemlidir. Dikkatli kullanılması halinde hem şık bir dekor hem de mekandaki atmosferi tamamlayan en önemli parçalardan bir olan halat avize modelleri de son yılların ilgi gören modelleri arasında yer alıyor. Bu tarz modeller Rönesans dönemi etkisi sevenler, daha etnik bir mekan görüntüsü katmak isteyenler için en ideal seçeneklerden bir tanesi olabiliyor.halat avize fiyatları, halat avize kullanım alanı, halat avize modelleri

Farklı boyutlara ve tasarımlara sahip olan halat avize tasarımlarında iki ya da üç kollu modeller, tekli modeller ya da sarkıt modeller olarak çeşitli model seçeneklerini kullanabilirsiniz. Kullanacağınız yerler yaşadığınız yerler ise sarkıt modellerden yararlanabilir ya da salon gibi geniş alanlar için kollu avizeler kullanabilirsiniz. Halat üzerinde asılı aydınlatmalardan oluştuğu için halat avize modelleri adını alan bu aydınlatmalar son derece şık bir görüntü verebilir. Ancak uygun yerlerde kullanılması gerekir. Bu tarz ürünleri mobilyalarınız ve dekorunuz daha çok ahşap ağırlıklı olduğunda kullanabilirsiniz. Ortama sıcak bir hava katacak olan modeller aynı zamanda şık bir dekor da olacaktır.

Halat iplerle dekore edilen avize modelleri diğer avize modelleri ile uygun fiyat aralıklarında bulabileceğiniz ürünlerden bir tanesidir. Bu nedenle hem tarzınıza uygun bir dekor oluştururken hem de şık bir avize ararken kullanabileceğiniz modeller olabilirler. Halat avize fiyatları için tercih edebileceğiniz butik ürünleri online alışveriş adresi sayesinde zevklerinize uygun modellerden yararlanabilirsiniz. Farklı fiyat aralıkları ile bütçenizi zorlamadan alışveriş yapabileceğiniz gibi kullanacağınız alana göre de en uygun seçimi yapabilirsiniz. Bu sayede hem şık hem de ekonomik modellerden yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra farklı yerler için farklı boyutlarda tasarımlarda modellerden de yararlanabilirsiniz. Halatlı olarak kullanabileceğiniz modellerle siz de zamansız seçimlere yer verebilirsiniz.

Ev Hanımlarına Özel Pratik Bilgiler

Özellikle ev hanımlarının en büyük ihtiyacı olan bu konu üzerinde binlerce pratik bilgi verilebilir. Bu bilgiler hem hayatımızı kolaylaştırır hem de ev ekonomisine katkıda bulunur. Bu kolay ve pratik bilgileri öğrenmek ve uygulamak o kadar kolaydır evimizde bulunan ve her zaman elimizin altında olan malzemelerle rahatlıkla birçok sorunumuza çare olabiliriz.

Çamaşır makinesi nasıl daha temiz çamaşırlar çıkarır?

Öncelikle kadınların eli ayağı olan çamaşır makineleri kireçlenmesin diye makinenizi ayda bir kere limon tuzu koyarak kaynarda boş çalıştırırsanız makineniz kireçlenmez ve daha uzun yıllar kullanabilmenizi sağlarsınız. Eğer elbiseleriniz temiz çıksın istiyorsanız çamaşırlarınız yıkanırken durulama suyunuza elma sirkesi veya üzüm sirkesi koyarak beyaz çamaşırlarınızı daha da beyazlatabilirsiniz. Bunu dışında makine deterjanı kimyasalı yerine sabun tozu kullanarak sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.ev hanımlarına pratik bilgi, bazı pratik bilgiler, ev işlerinin pratik halleriHem evim sterile olsun hem nazardan korunsun

Eğer sizde böyle düşünüyorsanız bunu için evinizi silerken silme suyunuza yarım çay bardağından az sirke veya elma sirkesi koyarak evinizi silerseniz evinizi mikroplardan arındırabilirsiniz. Ayrı zamanda sirkenin nazarı aldığı büyüklerimiz tarafından sürekli söylenen bir konudur. Evimizi sirkeli su ile sildiğimizde nazardan da korunabilirsiniz.

Kararan demlik ve tencereler için ne yapmalı        

Birçok bayanın en büyük sorunudur kararan demlik ve çeliklere hiçbir çare bulamama bu işin aslında çok kolay bir yolu vardır. Kararan çeliklerinize odun külünün beyaz kısmını sürdüğünüz zaman çelikleriniz parlayacaktır.

Süs gümüşlerim karardı nasıl eski haline döndürebilirim?

Evde bulunan gümüşleriniz karadı ve artık eskisi gibi parlamıyorsa bir miktar diş macununu pamuğa sürün ve gümüşlerinizi bununla ovun kısa bir işlemden sonra güleriniz eskisi gibi parlayacaktır. Sigara külü ile ovalayınca da aynı sonucu almanız mümkün ama bizler sigaraya karşı olduğumuz için en doğrusu diş macunu demeyi uygun görüyoruz.

Evde kendi sabununu yaparak kimyasallardan uzak dur

Evde kendi sabunumuzu yaparak kimyasal ürünlerden tamamen kurtulabiliriz. Bunu evde kolaylıkla yapmamız mümkün. Yeşil sabunu rendeleyin ve bir tencereye koyun üstüne yarım karış su geçecek kadar su ekleyin isteğe göre lavanta yağı veya gül suyu ekleyerek kaynatın katılaşmaya başlayınca ocağın altını kapatıp soğumaya bırakın soğuduktan sonra yapış olduğunuz sabunu istediğiniz temizlik alanında kullanabileceğiniz gibi sıvı sabun olarak da kullanabilir ve sağlıklı yaşamak için kimyasaldan uzak kalabilirsiniz.

Sivilce Tedavisi İle Sivilcelere Son

Gençlerin korkulu rüyası aknenin nedenleri çok fazladır. Kesin olan yanı yağ bezlerindeki büyüme ve aşırı çalışmadır. Aknenin gelişiminde faktörler, kıl folükülünde yapışkanlığın artması, yağ salgısı yapımında artış, deri hücrelerinin anormal gelişmesi ve bazı yerleşik bakterilerdir. Akne, yağ bezlerinin fazla bulunduğu yüz, sırt, göğüs ve omuzlarda yerleşir. Sivilce her yaşta görülebilir. Stres, güneş ışığı, kozmetik ürünler, bazı ilaçlar sivilce oluşumuna sebep olabilir. Akne, hangi durumda olursa olsun mutlaka sivilce tedavisi görülmelidir.sivilce tedavisi nasıl yapılır, tedavi ile sivilcelerden kurtulma, sivilceler için uygulanan tedaviler

Sivilce Tedavisi Süreçleri

Tedavide en önemli nokta, hastanın yaşı, sivilcelerin yapısı ve vücuda dağılım şeklidir. Akne tedavisi bir süreçtir. Eğer sivilceler 6-8 hafta içerisinde iyileşmezse tedavi değiştirilmelidir. Eğer siyah nokta ve beyaz noktacıklar gibi erken dönemdeyse cildi kurutan ve soyan sivilce krem ve losyonları önerilir. Sivilceler iltihaplı şekildeyse antibiyotikli kremler kullandırılır. Sivilceler yüz dışında gövde ve sırta yayılmışsa kremler yeterli gelmeyecektir. Ağızdan alınan antibiyotikler veya özel A vitamini ilaçları önerilir. Sivilce tedavisi sürecinde destekleyici kozmetik ürünler iyi seçilmelidir.  Kişinin cilt yapısına uygun temizleyiciler, nemlendiriciler ve makyaj ürünleri kullanmak son derece önemlidir. Bunlar tedavinin tamamlayıcı unsurlarını oluşturur.  Sivilceler, tedavi edildikten sonra tekrar çıkabilir. Önemli olan kişinin cilt yapısıdır. Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerde daha sık görülür. Bu yüzden tedavi sonrasında da kullanılan kozmetik ve bakım ürünlerine özen göstermek gerekir. Cildin yağ dengesini düzenleyen medikal kozmetik ürünler sivilce oluşumunu engellemektedir. Kendi kendinize sivilcelerinizi patlatmayın. Sivilceler sıkıldıklarında daha kırmızı olur ve şişer. Bunun sonucunda doku ezilmesi nedeniyle iz bırakır. Antibiyotikler yağ bezindeki bakteri sayısını ve derideki kızarıklığı direk olarak azaltır.

Lazerle Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sivilce izi tedavisinde amaç, ciltteki hasarı onarmaktır. Lazer ile yapılan sivilce tedavisi ise cilt iki farklı şekilde tedavi edilir. İlk olarak cildin en üstünde bulunan hasarlı dokular soyularak izler tedavi edilir. İkinci olarak da ciltte bulunan kollajeni yenileyerek hasarlı dokuların onarılmasını sağlar. Lazer tedavileri, 3-4 hafta ara vererek 4-8 seans olarak yapılmalıdır. Seans sayısı sivilce izinin derinliğine ve vücuttaki dağılımına göre değişebilir.

En iyi Cilt Temizliği Ürünleri

Her ne kadar sadece bayanların cilt bakımları önemli gibi yanlış bir anlayış olsa da, artık bu konuda biraz bilinçlenmemiz gerekiyor. Erkek, kadın, genç ya da yetişkin herkesin günlük rutin olarak cilt bakımlarını yapması gerekmektedir. Cilt bakımı yapmak için mevcut bir cilt probleminiz olmasına gerek yok. İlerleyen yaşlarda, akne, sivilce ya da cilt lekelerinden kurtulmak için her gün düzenli olarak cilt temizliklerinizi yapmanız, sizlere ve cildinize sağlık açısından ciddi bir önem verecektir. Elbette ki bu konuda sizler için sunulan pek çok farklı cilt temizliği ürünleri de bulunmaktadır. Bunlar arasından bazılarına göz atacak olursak bilgiler şöyledir.cilt temizliği ürünleri, en iyi cilt temizleme ürünleri hangileri, cilt temizleme ürünleriCilt temizlik ürünleri nelerdir?

 • Cilt maskeleri
 • Tonikler
 • Temizleyici cilt kremleri ve cilt losyonları
 • Cilt temizleme jelleri
 • Peeling

Cilt bakımlarınızı yukarıda yer alan ürünler ile gerçekleştirebilirsiniz. Elbette ki bunların yanı sıra yine cilt temizlik işlemleri için tercih edilen makyaj temizleme ürünleri de farklı farklı markalar dahilinde sahip olabileceklerinizdendir. Peki, cilt bakımlarınızı yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor ve cilt temizliği nasıl yapılıyor?

En iyi cilt temizlik ürünleri ve uygulanışı

En iyi dediğimizde, elbette ki içerik bilgisine göre tanımlamalar yapmak mümkün oluyor. Elbette ki günümüzde üretilen ürünler arasında, bitkisel ve organik olan modeller en çok tercih edilenlerden olmaktadır. Sizlerde içeriğinde doğal ve bitkisel maddelere yer verilmiş ürünlerden tercih ederseniz, cilt sağlığınız için önemli bir adım atmış olacaksınız. En iyi cilt temizliği ürünleri tercih edilirken, kimyasallardan uzak durulmalı ve su bazlı olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Yine yapılışları hakkında da bilgilere şu şekilde ulaşabilirsiniz.

 • Kuru, yağlı ya da normal ciltlere uygun olarak bir temizlik gerçekleştirilmelidir.
 • Kuru ciltlere sahip olan kişiler, yüzlerinde nem dengesini yakalamak üzere ürünler arasında yer alan cilt temizlik jelleri ya da losyonlarında nemlendirici özelliklere dikkat etmesi gerekiyor. Yine cilt temizleme işlemleri yapıldıktan sonra ekstra alınacak olan nemlendirici kremler ile nem dengesini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.
 • Yağlı ciltler için de yine temizlik sonrası nem kaybı olacağından dolayı en iyi nemlendirici ürünler ile yeteri kadar nemlilik kazandırılması gerekiyor.