Güneş Kremleri Hakkında Bilinmeyenler

Güneş kremleri  yaz mevsiminin gelmesiyle beraber cildi güneşten korumak amacıyla kullanılan pomatlardır. Tabi ki güneş kremlerinin de çeşitleri fazladır. Bu yüzden güneş kremi seçiminde de dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Özellikle nano teknolojik güneş kremleri uygulanacak bölgeye bir kez sürüldüğünde tüm gün koruma sağlayabilmektedir. Bu sayede de hem maddi açıdan kazançlı olmakta ve hem de daha etkili bir koruma sağlanmaktadır. Bu güneş kremleri tedirgin olmadan kullanılabilmektedir. Nao teknoloji kremlerinin içerisinde bulunan titanyum dioksit ve çinko oksit, güneşin zararlı ışınlarından da koruma sağlamaktadır. Titanyum dioksit ve çinko oksit maddeleri nano teknoloji sayesinde çok küçük parçalara ayrılmıştır. Bu nano teknoloji, parçacıkları çok küçük parçalara( 100nm’nşn altına indirilmiş) ayırmaktadır.

Bu şekilde yapılan bir güneş kremi de doğal olarak içinde bulunan çok küçük parçacıklar cildin ölü hücre tabakalarının içine girmekte ve 24 saat içerisinde ancak vücutta atılabilmektedir. Nano partikül titanyum dioksit adındaki madde, 35 nm’den küçük olup, güneşte korunma amaçlı geliştirilmiştir. Yapılan araştırmalar sonucu titanyum dioksitin daha önceleri vücuda yayılabileceği konusundaki tedirgin eden durumu daha sonraki araştırmalarda tam aksine derinin sadece üst tabakasında kaldığı be vücuda yayılmadığı görülmüştür.güneş kremi kullanımı, güneş kremi nasıl kullanılır, güneş kremi faydalarıGüneş Kremi Sürülme Ölçüleri:

Güneş kremleri vücuda koruma sağlayacak kadarki miktardan fazla sürülmemelidir. Bu bağlamda aşağıdaki gibi ölçüler uygulanırsa daha olumlu sonuçlar alınabilmektedir:

  • Yüz ile boyun bölgesi için yarım tatlı kaşığından fazla,
  • Sağ ve sol kola tam tatlı kaşığından fazla,
  • Göğüs ve sırt bölgesine tam tatlı kaşığından fazla,
  • Bacaklara da yine gam tatlı kaşığından fazla olmak üzere sürülmelidir.

Güneş Kremi Alırken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

Güneş kremi alırken özellikle etiket kısmındaki SPF ( sun protection faktör yani anlam olarak, güneşten koruma faktörüdür) değerleri çok önemlidir. Bu değerin anlamı yeteri miktarda güneş kremi sürülerek ulaşılacak değeri göstermektedir. Kısacası güneşin ultraviyole ışınlarını filtre ederek cildin zarar görmesini önlemektedir. Bu yüzden de kremi süreceğimiz miktar önemlidir. Az sürülmesi durumundan koruma düzeyi kesinlikle azalacaktır. O yüzden de bol sürmekte yine de fayda vardır. Günlük bakımda ise 15 faktörlü spf kremler kullanmakta fayda vardır. Hassas ve ya çok açık tenli olanların ise faktör oranı daha yüksek olan güneş kremlerini tercih etmeleri önerilir. Güneş kreminin pahalı veya ucuz olması pek bir şey ifade etmez çünkü önemli olan şey içinde bulunması gereken maddeleri bulundurup bulundurmadığıdır. Aynı zamanda ise yeterli olmayan miktarda sürmemek ve etki suresi dolduktan sonra tekrar sürmek gerekir, aksi takdirde etkisi azalmaktadır.

Gebe Kalmama Yöntemleri

Cinsel ilişkiye girdiğinizde gebe kalma aklınıza gelip keyfiniz kaçıyorsa yazımızı okuduktan sonra bir daha bu sorun ile karşı karşıya kalmayacaksınız. Yazımızda nasıl gebe kalmadan cinsel hayatınıza devam edebileceğinize dair bilgiler vereceğiz. Gebe kalmama yöntemlerini şu alt başlıklar ile ele alabiliriz.

Partnerinize Prezervatif Kullandırın

Erkekler genelde seks yaparken aldıkları hazzı azalttığı için prezervatif kullanımından kaçınırlar. Fakat hamile kalmak istemiyorsanız partnerinizin prezervatif kullanması iyi bir yöntemdir. Siz yine aynı zevki yaşarken eşiniz veya sevgiliniz biraz daha az zevk yaşayabilir ama bebek riskini en aza indirebilirsiniz. Burada iş tamamen sizde bitiyor. Partnerinizi ikna etmeniz ve prezervatif kullandırmanız sizin becerinize ve nazınızın geçmesine bağlı.

Siz kadın prezervatifi kullanabilirsiniz

Eğer partnerinizi prezervatif kullanmaya ikna edemediyseniz siz prezervatif takabilirsiniz. Gerçi partneriniz için değişen pek bir şey olmayacaktır. Sonuçta vajinanıza prezervatif taktığınız için yine partneriniz prezervatif takmış gibi bir şey olacak. Gebe kalmak istemiyorsanız ya siz ya da partneriniz bu ürünleri ne yazık ki kullanmak zorunda kalacak.Gebe kalmama yolları, gebeliği önleme yolları, nasıl gebe kalınmazErtesi Gün Hapı Kullanabilirsiniz

Gebe kalmak istemeyen bayanlar için üretilen ve doğum kontrol hapı olarak da bilinen ertesi gün haplarından alabilirsiniz. Bu haplar dişi bireyin yumurtalarını çatlatır ve böylece bebek oluşumu engellenir. Engellenen gebeliğin ilerleyen yıllarda sorun yaşatabileceğini aklınızdan çıkarmadan bu haplardan alabilirsiniz. Aşırı tüketimi sonucunda kısırlığa sebep olabilen doğum kontrol haplarını doktor gözetiminde almanızda fayda vardır.

Dışarı boşalmaya dikkat edebilirsiniz

Partneriniz ile cinsel ilişki öncesinde konulabilir ve boşalacağı zaman vajinanızdan çıkıp dışarı boşalmasını isteyebilirsiniz. Bu biraz riskli bir uygulamadır. Ancak prezervatif ve ertesi gün hapı kullanımına göre biraz daha iyidir. Hem seksten zevk alırsınız hem de kısırlık tehlikesi atlatmazsınız. Bu uygulamada en büyük görev partnerinize düşmektedir. Boşalma bazı erkeklerde birden meydana gelmektedir. Eğer partnerinizde böyle bir durum söz konusu ise diğer 3 seçenekten birine yönelebilirsiniz.

Son çare kürtaj olmalı

Kürtaj bir gebe kalmama yöntemi değil gebeliği sonlandırma yöntemidir. Eğer gerçekten dünyaya bir bebek getirmek istemiyorsanız kürtaja başvurabilirsiniz. Ancak unutmayın ki kürtaj katilliğin resmi halidir.

Pürüzsüz Bir Güzellik İçin Nemlendirici 

Bayanların hemen hemen her gün kullandığı bakım ürünlerinden biridir nemlendiriciler. Cildin ihtiyacı olan sıvıyı sağlar. Nemlendiricilerin kalitesi ve kullanım şekildi oldukça önemlidir. Sabahın ilk saatlerinde nemlendirici uygulamanız daha iyi olacaktır. Çok kuru ciltler için ise duştan hemen sonra uygulanması tenin nemlenmesin de etkin rol oynar. Tüm ciltler için çeşitli nemlendirici kremler bulunur. Bunların içinde kendinize uygun olanı bulmak oldukça önemlidir. Çünkü kuru ciltlerin daha fazla neme ihtiyacı vardır, yağlı ciltlerin ise neme ihtiyacı yoktur. Bu nedenle cilt tipinize göre nemlendirici bulmanız gerekmektedir. Soğuk havalar, zararlı güneş ışınları vb. gibi durumlar cildin kurumasını sağlar. Nemlendiriciler cildin beslenmesini ve korunmasını sağlar. Nemlendirici ürünler genç görünüm ve yaşlanmaya kaşı etkin bir silahtır.nemlendirici kullanımı nasıl olmalı, pürüzsüz görünüm için nemlendirici, cilt nemlendirici kullanımıCilt Tipinize Göre Nemlendirici Alın 

Cilt tipleri kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Cilt çeşitleri;

  • Kuru Cilt
  • Yağlı Cilt
  • Normal Cilt
  • Karma Cilt
  • Hassas Cilt gördüğünüz gibi beş çeşit cilt tipi vardır. Bunların içinden kendi cildinizi belirleyip ona uygun nemlendiriciler kullanmanız gerekmektedir.

Kuru ciltlerde yağ oranı oldukça azdır ve kendisini belli eder. Yüzde pullanmalar oluşur bu nedenle nemlendirici kullanmanız oldukça önemlidir. Her gün nemlendirici kullanmanız tavsiye edilir. Yağlı ciltler ise nemlendiriciye pek ihtiyacı olmaz. Normal cilt, bu cilt çeşidi en sorunsuz olanıdır. Herhangi bir sorun içermez. Karma cilt, Hem yağlı hem kuru olan ciltlerdir. Bu nedenle kuru olan bölgenize nemlendirici kremler uygulayabilirsiniz. Hassas cilt, kolayca tahriş edilebilen ciltlerdir. Hassas cildi olan kişiler mutlaka cildine uygun olan ürünlerini kullanmalıdır. Aksi takdirde alerjik durumlar görülebilir. Hangi cilt tipine uygunsanız her gün cildinizi temizleyip nemlendirici uygulayın. Ayrıca nemlendirici ürünleri, bölgesel olarak da  farklılık gösterebilir.  Vücut nemlendiricileri, el yüz nemlendiricisi, ayak nemlendiricisi gibi bölgesel olarak  da  birçok çeşit nemlendirici bulunur. Nemlendirici biz bayanların olmazsa olmaz olan kozmetik ürünümüzdür. Özellikle otuzlu yaşlardan sonra düzenli olarak nemlendirici kullanılmalıdır. Vücudunuzun ihtiyacı olan neme kavuşması için nemlendiricilerin önemi büyüktür. Genç ve dinamik görünmemizi sağlar. Yaşlılığın belirtisi olan kırışıklıkların gecikmesini sağlar.

Cilt Maskesi Tarifleri

Yaşa bağlı olarak görülebilen kırışıklıklar, ergenlik döneminde sayıları artan akne sorunu ve soğuğun tatsız etkilerini hafifletmek amaçlı verilen savaşta kullanılan cilt maskeleri, tüm kadınların hayalini kurduğu pürüzsüz ten arzusunun bir meyvesidir. Sağlık merkezlerinde bir hekim veya sağlık uzmanı gözetiminde gerçekleştirilen kimyasal uygulamaların aksine, son derece doğal ve gerçekçi sonuçlar elde etmemizi sağlayan maskeler, evde bulunan malzemelerle hazırlanabilmektedir. Bunun için basit market alışverişleri dahi yeterli olmaktadır.cilt maskesi tarifleri, cilt maskelerinin yapımı, cilt maskesi yapımıEvde Bulunan Malzemeler Yeterli

Ciltte oluşan toksinleri yok etmek için ve soğuğa karşı koruma sağlaması için nemlendirme amaçlı destek gördüğümüz cilt maskelerini, kayısı, yulaf, yumurta, yoğur ve bal gibi kolayca tedarik edilebilen ürünlerle kendimiz yapıp, kullanabiliriz. Cilt maskesi tarifleri uygulanmadan önce bu maddelerin içerdikleri su oranları, nemlendirici etkiye sahip olup olmadıkları ve yağlanmaya karşı gösterdikleri emici özellikleri göz önünde bulundurularak seçilmesi esastır. Teninizde oluşan soruna karşı çözüm olabilecek, problemin giderilmesinde etki yaratabilecek ürünlere yönelmek gerekmektedir. Aynı şekilde cilt maskesi tarifleri, sıklıkla rastlanan bir cilt problemi olan göz altı halkalarına çözüm olarak da dilimlenmiş patates maskesi hazırlanabilir. Patates maskesi, göz kapaklarında bir süre bekletilmelidir. Doğal bir antioksidan ve gençleştirici sebze olan havuç maskesi de, 2 havucun haşlandıktan sonra ezilmesi ve bu ezmenin yüze sürülmesiyle yapılan bir maskedir. Havuç maskesi cilt güzelliğine katkıda bulunur. Sorunsuz bir tene kavuşma arzusundaki kadınların ilk alternatiflerinden olan bal maskesi, yalnızca bal kullanılarak elde edilen bir maske olup, bir havluya sarılarak uygulanmaktadır. Ballı maske sayesinde gözeneklerin kısa sürede küçülmesi sağlanır.

Kil ve Yoğurt Maskeleri

En sık rastlanılan cilt tiplerinden olan yağlı cilde sahip kadınların faydalandığı başlıca maske kil maskesidir. Cilt maskesi tarifleri konusunda herkesin aklına gelen ilk maske türü olan kil, yağı emme özelliği barındıran bir madde olması sebebiyle, çevre ve beslenme koşuları nedeniyle yağlanan cildin yağ oranının dengelenmesinde faydalıdır. Bir probiyotik olan yoğurt da, maske yapımı için kullanışlı malzemeler arasında kendisine yer bulur. İki kaşık kadar yoğurdun, 1 bardak kadar taze sıkılmış portakal suyuyla karıştırıldıktan sonra yüze sürülmesi sonucu ede edilen maske, özellikle cilde pazarlık kazandırmada etkin bir rol üstlenir.

SPORUN HAYATIMIZDAKİ ÖNEMİ

Günümüzde pek çok kadın selüloitlerinden şikayetçiler ve çoğu erkek ise göbeklerinden şikayetçi olurlar. Bunun sebebi aşırı anlamdaki bir hareketsizlik olmasıdır. Hareket etmeyen vücut artık vücudunuzda yağ tabakaları oluşturur ve bu dış görünüşünüzü olumsuz yönde etkileyerek size göbek ve selüloit olarak geri dönebiliyor. Artık günümüz dünyasında her yerde bir spor yapma alanı bulunuyor. Bunlardan faydalanınız. Spor yaparak istediğiniz görünüme kavuşmak artık çok kolaydır. Türkiye’de çoğu belediye parklara ve açık alanlara, sahillere birkaç adet spor aleti koyuluyor. Günümüzde ise bu spor alanlarından faydalanabilen kesim genellikle 30 yaş üstü kişilerdir. Şimdilik bu alanlarda spor yapan kişilerin sayısı az gibi gözükse de bu sayının her geçen gün daha da artığını görebiliyoruz. Bu yönden bakıldığında bu spor alanlarının yapılması Türkiye’nin atmış olduğu büyük adımlardan ve en faydalı adımlardan bir tanesidir.spor yapmanın önemi, sporun yaşam için önemi, sporun sağlığa etkisiZamane gençleri ülkemizin çeşitli alanlarında bulunan bu spor alanlarından faydalanmıyor. Onun yeri özel spor salonlarına kayıtlarını yaptırarak hayallerindeki vücuda kavuşma eğiliminde oluyorlar. Spor yapmak bile artık günümüz şartlarında parayla gerçekleşiyor. Yani genel olarak sizin spor salonuna verdiğiniz ücret sağlıklı yaşamak için ödediğiniz ücretti belirtir. Bu bakımdan bakarsak aslında bu ücretlere hiç aldırış etmememiz gerekiyor. 18i ile 25 yaş arası gençlerin günümüzde fitness sporuyla uğraştığını görüyoruz. Daha sıkı vücutlar ve kaslı kollar için spor yapılır. Belki de yediden yetmişe herkesin hayalindedir bu tarz bir görünüme bürünmektir. Fakat spor yaparken sağlıklı bir yaşam sürmek için beslenme konusunu da göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Eğer ki, siz de spor yapıyorsanız beslenmenize dikkat ediniz. Çünkü spor yapan bir vücut ile spor yapmayan bir vücut aynı olmaz. Spor yapan bir bünye sürekli yemek istiyor. Eğer ki, spor yapmaktaki amacınız kilo almak ise ek gıdalar almalısınız, ama spor yapmaktaki amacınız kilo vermek ise beslenmenizi dengeli bir şekilde yapınız. Elbette tam anlamıyla beslenmenizi aksatmamanız gerekiyor. Çünkü aksi takdirde sağlıklı yaşam için yaptığınız spor sizin sonunuzdur.