Bebeklerin Altını Değiştirme

Bebekler, henüz çok küçük oldukları için yaşama faaliyetlerini gerçekleştirirken tamamen ebeveynlere bağlı olmaktadır. Tüm ihtiyaçları ebeveynler tarafından gerçekleştirilen bebeklerin, temizlik ve hijyenine çok dikkat etmek gerekir. Özellikle tuvalet ihtiyaçlarını giderirken altlarının sıkıca bezlenmesi ve bu bezlerin belirli aralıklarla değiştirilmesi gerekmektedir. Bebeklerin sağlığı ve rahatı için gerekli olan bezleri kullanmak ve bebeklerin altını değiştirmek için uyulması gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır.bebek altı değiştirme, alt değiştirme, bebek bezi değiştirme

Bebeklerin doğduğu zamanlarda altlarını değiştirmek için kullanılan bezlerin sayısı günlük ortalama 7 ila 12 arasında değişmektedir. Bu sayının çokluğu bebekler büyüdükçe azalmaktadır. Bu yüzden saatleri aksatılmadan yeni doğan bebeklerin altı sürekli kontrol edilmeli ve buna göre bez değiştirilmelidir. Ayrıca yeni doğan bebeklerin altı, emzirme işlemi başlamadan önce mutlaka kontrol edilmelidir. Altı pis olan bebekler annelerinin sütünü emmeyi reddettiği için beslenme alışkanlığı bozulur ve gelişimini olumsuz etkiler.  Daha sonra bebeklerin bezi değişirken yeni doğan bebeklerde ıslak mendilin kullanılması pek tavsiye edilmemektedir. İçlerinde kimyasal madde bulunduran ıslak mendiller bebeklerin poposuna zarar verdiği için daha çok su ve benzeri doğal yardımcılarla altlarını silmek daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca bebeklerin altları açıldığı zaman tuvalet işlemi tamamlanmış olsa bile rahatladıkları için tuvaletlerini yapmaya devam edebilirler. Bunun için gerekli önlemlerin alınması adına, yatak koruyucu örtülerin serilmesi ve hijyenin sağlanması doğru bir adım olacaktır.

Bebeklerin altını değiştirirken kullanılan malzemeler el altında tutulmalı ve bu sayede herhangi bir zaman kaybı yaşamdan alt değiştirme işlemi başlatılmalıdır. Ayrıca bebeklerin sağlığı için ebeveynler, kendi hijyenlerine dikkat etmeli ve bebeklere bu yolla bulaşabilecek mikrolarının oluşmasını engellemelidir. Ayrıca bebeklerin altı değiştirilirken yarı çıplak bir halde olacakları için, üşütüp hastalanmamaları adına oda sıcaklığının normal seviyede olduğu mekanlarda altlarının değişmesi daha doğru olacaktır. Bebeklerin cinsiyetlilerine göre farklı şekillerde dikkat edilebilecek önemli hususlar bulunmaktadır. Kız ve erkek bebeklerinin vücut yapıları farklı olduğu için farklı metodlar kullanılmaktadır. Erkek bebeklerde altları açıldığı zaman gelen aşırı rahatlama isteği nedeniyle tekrardan boşaltım işlemi başladığı için, eski bez tamamen çıkarılmadan gevşetilmeli, bu sayede tuvaletini yapmak isteyen bebek etrafı kirletmeden eski beze boşaltım işlemini gerçekleştirebilir. Kız bebeklerin de dışkılarının idrar yoluna bulaşmaması için altlarını temizleme işlemi ön taraftan arka tarafa doğru yapılarak iyice silinmelidir.

2016 Tesettür Abiye Modası

Tesettür giyim son dönemlerde en popüler olan moda akımlarının başında gelmektedir. Bunun sebebi ise insanların dini olarak bu tarz tercihlerde bulunmalarından kaynaklıdır. Önce ki yıllarda ülkemizde tesettür giyim çok fazla talep görmesine rağmen bu kadar fazla moda akımına maruz kalmamıştır. Ancak günümüzde bu durum, artık insanların da internet ve benzeri alanlar üzerinden yoğun bir şekilde alışveriş yapma imkanına sahip olduğu için farklılıklar göstermeye başlamıştır. Öncelikle büyük yatırımcı firmaların tesettür giyim üzerinde yeni moda akımları ve yeni markalar oluşturdukları görülmektedir. Sizler tarzını ve üretilen ürünlerin modellerini sevdiğiniz bir tesettür giyim firmasının yeni modellerini inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Tesettür abiye modelleri nasıl bir gelişim göstermektedir?

Önce ki senelerde tesettür giyim tarzı çok fazla modaya maruz kalmadığı için insanlar belirli kıyafetlerin ve belirli tarzların içerisine saklanıp kalıyorlardır. Genellikle moda akımı ile beslenen tesettür giyim firmaları ise çok pahalı fiyatlar ile insanların karşısına çıkıyordu. Ancak günümüzde bu duvar yıkılmış ve herkes istediği gibi tesettür giyim ürünleri satın alabilme özgürlüğüne sahip bir hale gelmiştir. Öncelikle 2016 yılı tesettür abiye modası için belirlenen kreasyonlar çok dikkat çekici seviyededir. Abiye elbiseler genel mantık olarak özel günlerde ve şık gecelerde tercih edildiği için, üzerinde çok fazla detay barındırabilir. Bu durum tesettür abiyeler için de geçerli olan bir kavramdır.tesettür modası, 2016 tesettür, tesettür abiye

Yaz geceleri için ne tarz tesettür abiye modelleri tercih etmeliyiz?

Öncelikle hangi giyim tarzına sahip olursanız olun, yaz ayları içerisinde sizleri boğmayacak ürünleri ve renkleri tercih etmeniz gereklidir. Sadece moda akımından kaynaklı olarak değil, rahatlığınız ve sağlığınız için de bu durum geçerli olan bir kuraldır. Çevrenizde yaz aylarında tesettür giyim tarzında ne gibi değişimlerin meydana geldiğini rahat bir şekilde görmeniz mümkündür. Yaz geceleri için tercih etmek istediğiniz tesettür abiye modellerinde ilk dikkat etmeniz gereken özellik ise, elbisenizin kumaşının hava almasıdır. Eğer pamuktan yapılmamış ve hava almayan bir kumaş kullanıyorsanız, sürekli terlersiniz ve hatta bu terleme en ufak rüzgarda üşümenize sebep olabilir.